Rachunki, ceny w sklepach i zarobki dobijają Polaków. Sytuacja w kraju zaczyna wymykać się spod kontroli przez pieniądze?

Z miesiąca na miesiąc coraz więcej Polaków mocniej zaczyna odczuwać funkcjonowanie w kraju przez pieniądze – a w zasadzie ich brak. Znacząco spada zadowolenie z życia, co niestety ma zły wpływ na wiele stref w życiu codziennym. Zwłaszcza najbardziej odczuwa to nasza psychika, przez co coraz więcej osób mniej lub bardziej świadomie zmaga się z depresją. Nasz portfel i nasze finanse są główną przyczyną naszego niezadowolenia.

800+ rodzina pieniadze
Podaj dalej

Jak pieniądze powoli nas wyniszczają?

oszustwo na rachunki za telefon
Freepik

Z najnowszych badań wynika, że Polacy są umiarkowanie zadowoleni ze swojego życia. Satysfakcję deklaruje jedynie 37 procent z nich – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę IRCenter dla agencji Newseria. Depresja to choroba społeczna, która w ostatnim nie tylko narasta, ale również się nasila. Zaczyna ją dostrzegać już niemalże trzy czwarte badanych, co powinno budzić ogromny niepokój.

– Generalnie Polacy są dość umiarkowanie zadowoleni ze swojego życia, gdyż zaledwie jedna trzecia, dokładnie 37 proc., deklaruje, że jest zadowolonych. Z drugiej strony niezadowolonych jest tylko 22 proc., więc największą grupą są ci, którzy są pośrodku – powiedział agencji Newseria Biznes Janusz Sielicki, partner w IRCenter.

Bardziej niezadowolone z życia są kobiety – niemalże co czwarta z nich. Wynika to też z tego, że zawsze mają one ”pod górkę” na szczeblu zawodowym. To z kolei przekłada się na ich finanse i ile wysiłku muszą włożyć w pracę. Rządzącym do zrozumienia powinno dać także to, że coraz bardziej niezadowolone z życia są osoby młode. Ich start w dorosłe i samodzielne życie staje się coraz bardziej ciężki, a czasem wręcz wydaje się niemożliwy.

rodzina dodatek pieniadze
fot. freepik

Inflacja głównym powodem

Ostatnie lata nie są łatwe dla Polaków, bowiem ciągle zmagamy się z kryzysem, który wydaje się tylko pogłębiać. Od czasów zamykania nas w domach, po inflację dość znacząco zmieniło się codzienne życie. Rachunki, ceny w sklepach potrafią dobić domowy budżet, a niestety wynagrodzenia nie nadążają za tym wszystkim.

A samo ich nadążanie niestety też nie prowadzi do niczego dobrego w przypadku minimalnej krajowej. Przyczyna się to do tego, że inflacja i koszty dalej będą wzrastały. Dobijana w ten sposób jest klasa średnia, która w szybkim tempie doganiania jest przez najmniej zarabiających.

Przeczytaj również