Punkty karne. Jak łatwo i szybko się ich pozbyć przed zmianą przepisów, które wchodzą lada dzień

Punkty karne. Jak łatwo i szybko się ich pozbyć przed zmianą przepisów, które wchodzą lada dzień

punkty karne policja

Podaj dalej

W Polsce jest dość liczna grupa kierowców, która drży o kolejne punkty karne jakie może otrzymać. A to wszystko z powodu jej dużej ilości, a kolejne mogą sprawić, że dojdzie do utraty prawo jazdy. Jednym z rozwiązań, aby pozbyć się choć części z nich jest specjalny kurs w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Tyle tylko, że na niego jest już z reguły za późno.

Spóźnione punkty karne

mandat policja pasazer
lubuska.gov.pl

Wiele osób dopiero teraz budzi się z myślą, że punkty karne jakie posiada wypadałoby nieco zredukować. Taka możliwość jest tylko do 17 września, bowiem później Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego nie będą już prowadziły tego typu kursów. Prawnie nie będzie możliwości na to, aby stracić to, co się zdobyło. Trzeba będzie odczekać – i to nie rok, a dwa lata.

Wiele osób chce jeszcze przed tym czasem zredukować punkty karne. WORD-y jednak mają już zapchane kalendarze do ostatniego dnia i ciężko znaleźć ośrodek, gdzie wciąż jest taka możliwość. Trzeba szukać po mniejszych miejscowościach i daleko od miejsca zamieszkania. Mimo wszystko niektórzy decydują się na taki krok.

Ryzyko przed utratą prawo jazdy jest duże, dlatego też lepiej wydać 300-400 złotych na szkolenie i mieć nieco mniej punktów. Sam kurs jednak mimo wszystko pozotanie, ale będzie już dla tych, którzy stracili uprawnienia. W dodatku ma być znacznie droższy, znacznie dłuższy i wymagający. Nad tym jednak wciąż trwają prace.

dokument kierowca samochod
fot. freepik

Więcej punktów karnych

Kierowcy muszą pamiętać, że od 17 września będzie łatwiej stracić prawo jazdy. Wzrasta liczba punktów za wiele wykroczeń, a tym samym łatwiej i szybciej będzie dozbierać do 24. Dlatego też nie ulega wątpliwości, że wskaźnik osób, które stracą uprawnienia znacząco wzrośnie. To jednak będzie widać dopiero w późniejszym czasie, a w zasadzie późniejszych latach.

kierowca mandat samochod
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News