Przyjechali do lasu ze stertą śmieci. Długo będą żałowali, że nie trafili na śmietnik

Przyjechali do lasu ze stertą śmieci. Długo będą żałowali, że nie trafili na śmietnik

Podaj dalej

Na terenie Karpacza fotopułapka złapała mężczyzn, którzy zamiast udać się ze stertą śmieci na śmietnik, przyjechali z nimi do lasu. Jak bardzo drażliwy jest to teraz dla polskiego społeczeństwa wie każdy. Jak pokazuje życie wciąż nie brakuje osób, które decydują się na taki czyn.

smieci

Na poniższym nagraniu widać z przyczepy samochodowej wyładowywana jest sterta przeróżnych śmieci –  materiały, plastiki, opony, metale i worki pełne innych śmieci. Kilka dni wcześniej niedaleko fotopułapka zarejestrowała z kolei, jak inne osoby przyjechały busem wyładowanym śmieciami i także wszystko wysypały w lesie.

Wszystkie osoby które dokonały tego czynu zostały już namierzone przez policję. Niestety konsekwencje takiego czynu są bardzo niewielkie. Sąd może ukarać takie osoby maksymalnie grzywną w wysokości 5 tys. zł, a także pokryciem kosztów sprzątania lasu.

#ŚmieciWLesieDrodzy Nasi Sympatycy leśni 💚Post o tworzeniu dzikich wysypisk w lesie wzbudził ogromne zainteresowanie!📌 402 tys. wyświetleń📌 1700 reakcji📌 778 komentarzy (niektóre zmuszeni byliśmy ukryć ze względu na słownictwo)📌 1200 dalszych udostępnieńWiele portali na podstawie naszego posta zwróciło uwagę na problem zaśmiecania lasów.Kilka stacji telewizyjnych zrobi reportaże.To bardzo pozytywne. Wiemy że Was to bulwersuje tak samo jak nas. Możliwe ta akcja odniesie całkiem owocne skutki – i śmieci będzie mniej 🙂Czego sobie i Wam życzymy, nie tylko w lasach, ale w naszym życiu 💚Dziękujemy Wam za spontaniczną chęć pomocy w sprzątaniu 💚Niestety, ze względu na potencjalne zagrożenia które mogą przy tym wystąpić musimy odmawiać, a prace te zlecać specjalistom.Jednakże zachęcamy Was do aktywnego uczestnictwa w akcjach:#ZabierzŚmieciZeSobą oraz#Zabierz5zLasuChwalcie się tym na leśnych profilach 💚Przysyłajcie nam zdjęcia, oznaczajcie nas w Waszych postach.Zgodnie z obietnicą zamieszczamy wyretuszowany, bardzo niechlubny dla "aktorów" film.Prosimy o zachowanie spokoju i opanowania w komentarzach – pamiętajcie że OBSERWUJĄ NAS DZIECI ‼️Z pewnością nasi "aktorzy" poniosą dotkliwą karę.Inni, którzy też śmiecą, a nie mieli do tej pory "przyjemności" zostać nagranymi, dobrze się zastanowią czy warto….#ŚmiecenieJestPasseFilm: fotopułapka,Korekta filmu: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu – dziękujemy 💚Lasy PaństwoweMinisterstwo ŚrodowiskaRegionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu

Gepostet von Nadleśnictwo "Śnieżka", Lasy Państwowe am Samstag, 6. Juni 2020

Gdy jedni kochają lasy i je wielbią, inni robią sobie z tego typu miejsc wysypisko śmieci. Takich przypadków jest niestety bardzo wiele, przez co musza funkcjonować takie urządzenia jak fotopułapki.

Ludzie niestety mają bardzo bujną wyobraźnie jeżeli chodzi o rzeczy jakie pozostawiają w lesie. Są to m.in. zużyte urządzenia RTV i AGD, meble które nie znalazły już miejsca w mieszkaniu. Nie brakuje również… samochodów. Pozbywanie się kosztów złomowania w tym przypadku bierze góre.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News