Przez pogodę zapłacimy więcej za paliwo. Ale to nie wszystkie złe informacje, jakie nadchodzą dla kierowców

Przez pogodę zapłacimy więcej za paliwo. Ale to nie wszystkie złe informacje, jakie nadchodzą dla kierowców

benzyna diesel promocja paliwo ceny paliw

Podaj dalej

Pogarszające się warunki atmosferyczne na dworze będą miały znaczący wpływ na paliwo, a dokładnie na cenę. Niestety, ale nadchodzący atak zimy i niższe temperatury sprawiają, że wzrośnie zapotrzebowanie m.in. na olej napędowy. To oznacza, że większy popyt doprowadzi do tego, że koszty tankowania będą wyższe. A okazuje się, że wydobycie nie jest takie jak powinno.

Pogoda podniesie cenę za paliwo

stacja paliw benzyna paliwo diesel
fot. freepik

Po kilku tygodniach lepszej pogody, nasz kraj znalazł się pod wpływem niżów znad Danii i Bałkanów. Widać to już gołym okiem po tym co widzimy za oknem i po tym, jaka jest odczuwalna temperatura. Ale taka pogoda nie nawiedziła wyłącznie Polski, a większą część europy. Można się zatem spodziewać, że będzie większe zapotrzebowanie na surowce służące do ogrzewania oraz wytwarzania energii.

Niestety, ale pogoda nie sprzyja kierowcom – i nie chodzi tylko o warunki na drodze. Śnieg i niskie temperatury przełożą się na wyższą cenę za paliwo na stacjach. A podwyżki już widzimy, lecz to z racji zupełnie innych problemów. Jak się okazuje w grudniu wydobycie ropy było niższe o 1,77 miliona baryłek dziennie niższa od poziomu ustalonego w ramach porozumienia naftowego OPEC+.

To pokazuje, że ustalenia i plany to jedno, ale realia są zupełnie inne. Nie pierwszy raz zresztą OPEC+ znacząco myli się w swoich planach, co niestety nie jest korzystne dla nikogo. Na domiar złego błąd zawsze występuje w tę gorszą stronę, co ma duży wpływ na ceny. A styczeń zapowiada się również pod tym względem nie taki, jaki być powinien.

W jakiej cenie paliwo po świętach?
fot. freepik. com – irenemiller

Ceny paliw wyższe niż prognozowano?

Po ile będzie diesel i benzyna w kolejnych miesiącach, to pytanie które może paraliżować ze strachu. Czy faktycznie będzie tak drogo, jak wskazują niektórzy eksperci? Podwyżki cen na stacjach do rekordowych wyników w Europie mogą znów mocno naruszyć gospodarkę i zbliżyć świat do recesji. Choć wszyscy próbują przed nią uciekać, to jak widać ta ciągle jest na naszych plecach.

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – irenemiller

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News