Przerażający karambol w tunelu. Wystarczyła chwila nieuwagi, a wszystko działo się jak w domino

Przerażający karambol w tunelu. Wystarczyła chwila nieuwagi, a wszystko działo się jak w domino

tunel karambol zderzenie

Podaj dalej

Takich obrazków chcielibyśmy nie oglądać, ale ten karambol pokazuje, że o tego typu zdarzenia nie trudno. Wystarczy chwila nieuwagi i później wszystko zaczyna się już dziać swoim tokiem. W tej sytuacji to co najgorsze wydarzyło się na dodatek w tunelu, gdzie żaden z kierowców nie miał drogi ucieczki. Patrząc na to co sie wydarzyło zasadne wydaje się pytanie, czy można było tego uniknąć.

Zaklinowany tunel przez karambol

karambol zderzenie samochody

Zdarzenie miało miejsce w Soczi na autostradzie Adler-Krasnaya Polyana. W karambolu udział wzięły dwa duże pojazdy i trzy samochody osobowe. A wszystko zaczęło się od kierowcy, który wpadł w poślizg na łuku drogi i nie był w stanie utrzymać pojazdu na drodze. Ostatecznie uderzył w ścianę, a następnie w inny pojazd.

Całkowicie pechowy manewr wykonał inny z kierowców, który chciał ominąć oba auta i jechać dalej. Nie przewidział, że z naprzeciwka będzie jechał ciągnik siodłowy z naczepą, który nie był w stanie wyhamować na czas. Zgniótł sie on w pół próbując hamować i sunął po drodze zajmując oba pasy ruchu. Tym samym było zbyt mało czasu na to, aby wycofać i rozpocząć ucieczkę jadąc tyłem.

Gdy wszyscy myśli, że jest już po wszystkim i ci którzy przetrwali zdarzenie lepiej zaczęli opuszczać samochody, nagle podjechał kolejny duży pojazd. Ten także nie był w stanie zatrzymać się i wyhamować na czas. W zasadzie to on zrobił tutaj najwięcej szkód. W zdarzeniu ucierpiało sześć osób, ale na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News