Przerażający karambol. Przyczynił się do niego biernie motocyklista, który wcześniej miał wypadek

Przerażający karambol. Przyczynił się do niego biernie motocyklista, który wcześniej miał wypadek

Podaj dalej

Nadmierna prędkość, chwila nieuwagi, a zwłaszcza nietrzymanie odpowiedniego dystansu przed pojazdem poprzedzającym. Te trzy rzeczy głównie powodują, że nie trudno o karambol na ruchliwej drodze. W tym przypadku winny jest kierowca, który rozpoczął cały ”efekt domina”. Na pewno nie motocyklista, który leżał na drodze i czekał na udzielenie pomocy.

Dramatyczny karambol

auta wjezdzaja w siebie

Całe zdarzenie zarejestrował jeden z kierowców, który brał udział w zdarzeniu. Na nagraniu z tyłu pojazdu widać jak rozpędzony ciągnik siodłowy z naczepą nie zauważył, że zwolniły przed nim pojazdy i z impetem wjechał w auto przed nim. Później nastąpił chaos, w którym rozbitych zostało dziesięć samochodów.

Przednia kamera zarejestrowała co przyczyniło się do zwolnienia pojazdów. Jeden z motocyklistów miał wypadek i leżał na skraju drogi tuż obok betonowego ogrodzenia. Nie było możliwości przesunięcia go na pobocze, bowiem go nie było.

Kierowcy jedyne co mogli to zwolnić i omijać poszkodowanego oraz osoby udzielające mu pomoc. Tak się jednak nie stało, a koledzy musieli ratować życie mężczyzny szybko uciekać przed pędzącymi pojazdami.

Odległość, odległość i jeszcze raz odległość

Mówi się o tym bardzo dużo, ale jeżdżąc wciąż widzimy, że mało kto się do tego stosuje. Chodzi rzecz jasna o zachowanie odpowiedniej odległości przed pojazdem, który jedze przed nami. Wszystko po to, aby mieć czas na podjęcie odpowiedniej reakcji w razie jakiegokolwiek sytuacji.

Rozchodzi się tak naprawdę o blisko dwie sekundy, kilkadziesiąt metrów, które mogą uchronić przed takim zdarzeniem ja te.

10 cars piled up in a crash from r/IdiotsInCars

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News