Przełom jeżeli chodzi o ubezpieczenie samochodu OC. Znacznie tańsze dzięki aplikacji. Promuje bezpieczną jazdę

Przełom jeżeli chodzi o ubezpieczenie samochodu OC. Znacznie tańsze dzięki aplikacji. Promuje bezpieczną jazdę

Podaj dalej

Ubezpieczenie samochodu to coroczny obowiązek każdego kierowcy. Każdy z nas liczy w tym okresie na to, że będzie taniej, choć jak już nieraz się przekonaliśmy nie zawsze tak jest. Nadchodzi jednak rozwiązanie które może zrewolucjonizować świat ubezpieczeń. I zapowiada się to niezwykle ciekawie!

Z aplikacją tańsze ubezpieczenie samochodu

kara za jazdę bez oc

System możliwości pozyskania tańszego OC wprowadzają nasi sąsiedzi. Największy ubezpieczyciel w Niemczech nawiązał współprace z firmą informatyczną. Wspólnie stworzyli aplikację mobliną Mein Auto, która promuje bezpieczną jazdę. System jej działania opiera się na współpracy z samym samochodem, który dostarcza niezbędne dane.

Zbierane dane pozwalają ubezpieczycielowi na podjęcie decyzji o dodatkowej zniżce. A mowa w tym przypadku o naprawdę bardzo dużych pieniądzach, gdyż zniżka sięga nawet 30 proc. W aplikacji znajdują się specjalne programy motywacyjne. Kierowcy w ten sposób są zbierają punkty które przemieniają się co roku na dodatkowe zniżki.

– Nasza aplikacja to świetny przykład przyjaznej użytkownikowi i cennej biznesowo InsurTech, czyli technologii opracowanej specjalnie z myślą o branży ubezpieczeń. MeinAuto wychodzi naprzeciw młodszym konsumentom, dla których rozwiązania mobilne to dzisiaj oczywistość – powiedział Tobias Becker, principal software engineer z firmy Intive.

OC

Jak to działa?

Aplikacja łączy się z tagiem czujnika telematycznego w pojeździe. Ten gromadzi wszystkie niezbędne informacje – z jaką prędkością porusza się pojazd, jak przyśpiesza i hamuje, etc. Zebrane dane pozwalają ubezpieczycielowi określić jaka zniżka należy się za dany styl jazdy.

– Aplikacja używa telematyki, by podnieść bezpieczeństwo na drodze i promować ostrożne prowadzenie auta. Stanowi także świetne narzędzie do zbierania danych o użytkownikach pojazdów, które służą modelowaniu i przewidywaniu ryzyka. Dla klientów z obszaru ubezpieczeń to istotna korzyść – dodał Tobias Becker.

ubezpieczenie

Niewątpliwie takie rozwiązanie to przyszłość, jeżeli chodzi o rynek OC. Coraz więcej firm będzie zapewne wprowadzać podobne rozwiązania, a jest to z korzyścią zarówno dla nich, jak i dla środowiska, kierowców jak i samych samochodów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News