Przejedź jeszcze więcej kilometrów na LPG! Zobacz jak prosty sposób oszczędza twoje pieniądze

Przejedź jeszcze więcej kilometrów na LPG! Zobacz jak prosty sposób oszczędza twoje pieniądze

gaz lpg stacja

Podaj dalej

LPG na stacjach trzeba przyznać, że jest niezwykle tanie, jak i tanie jest samo jeżdżenie na nim. Mało kto sobie zdaje sprawę, że jeździć na gaz można jeszcze taniej! Specyfika instalacji jest taka, że pozostaje tutaj możliwość regulacji i jeżeli zrobi to fachowiec, możemy być pozytywnie zaskoczeni.

Jeździj jeszcze taniej na LPG!

Dlaczego tak ważne jest zakładanie instalacji gazowych w wyspecjalizowanych w tym warsztatach? Sam montaż można określić w wielu przypadkach, jako dziecinnie prosty. Trudniejszą sprawą jest natomiast odpowiednie wyregulowanie całej instalacji.

Bo o ile wyregulowanie jej ”byle jak” jest dość proste, to jednak zrobienie tego profesjonalnie i odpowiednio już ciężej. Dlatego też bardzo wielu kierowców może do dnia dzisiejszego jeździć spalając więcej LPG niż powinno. W skali roku można tutaj mówić o naprawdę kilkuset złotych.

Sam proces dla laika jest dość skomplikowany i jeżeli dany pracownik jest wyuczony tylko podstaw, nie będzie tutaj w stanie zdziałać cudów. Dlatego choć poziom spalania nie będzie jakiś tragiczny, to jednak na pewno nie najlepszy i odpowiedni.

Zapłać i sprawdź, bo warto

Niewątpliwie warto wybrać się do wyspecjalizowanego w tym fachu gazownika, który dokładnie sprawdzi jeszcze nas naszą instalację i ją poprawi. Wydatek jednorazowy może się zwrócić dużo szybciej, niż myślimy. Przy okazji warto wówczas wymienić filtry i oczyścić cały system.

Dbanie o LPG niestety jest wymogiem i kosztem tego, że tankujemy taniej. A skoro w ostatnim czasie gaz i tak staniał, to zaoszczędzone pieniądze warto zainwestować, aby… jeździć jeszcze taniej!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News