Przegląd Samochody nie będzie możliwy! ''Stacje Kontroli Pojazdów w całym kraju zostaną zamknięte''

Przegląd Samochody nie będzie możliwy! ''Stacje Kontroli Pojazdów w całym kraju zostaną zamknięte''

przeglad samochodu cena

Podaj dalej

Za nami protest właścicieli stacji kontroli pojazdów, jako odbył się w Warszawie. Przegląd samochodu tego dnia nie odbył się wówczas tylko w kilku miejscach w Polsce i to w dodatku zaledwie w okresie trwania protestu. Teraz jednak może być zupełnie inaczej, bowiem zamknąć się mogą wszystkie punkty w całym kraju. To oznacza ogromne problemy dla kierowców.

Przegląd samochodu STOP

przeglad samochodu naprawa
fot. freepik

Co przyniósł protest w Warszawie, jakie przeprowadzili właściciele stacji kontroli pojazdów? Na razie wiadomo tylko, że znacząco połączył całe środowisko w postulatach. Jeżeli chodzi jednak o same postulaty, to wciąż nie wiadomo jak odniesie się do nich rząd. Specjalne pismo w tej sprawie zostało złożone i teraz wszyscy czekają na odpowiedź.

Wiadomo, że ministerstwo infrastruktury infrastruktury nie będzie miało łatwo z odpowiedzią. Jeżeli bowiem odpowiedź będzie omijająca, czy negatywna, wówczas kraj może czekać to, czego jeszcze tutaj nie było. Zamknąć się mają wszystkie miejsca w kraju, gdzie kierowcy mogą przeprowadzić badania techniczne pojazdu.

– Czekamy na reakcję. Jeśli jej nie będzie, nie wykluczamy zamknięcia Stacji Kontroli Pojazdów w całym kraju. Myślę, że protest pokazał, że środowisko potrafi się skonsolidować i działać razem – powiedział IBRM Samar, Marcin Barankiewicz, prezes Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. To by oznaczało, że każdego dnia coraz większa liczba pojazdów nie mogłaby wyjeżdżać na drogi. Kto by to uczynił, sporo by ryzykował.

przeglad samochodu pieniadze
fot. freepik

Rozpoczął się 19 rok bez zmian

Stawki za przegląd samochodu pozostają niezmienne od wielu lat. 29 września 2022 roku minęła 18 rocznica opublikowania rozporządzenia określającego wysokość opłat za badania techniczne. Kierowcy niezmiennie cały czas płacą tyle samo i o ile ich to cieszy, to nie pozwala na prowadzenie działalności innym. A podwyżki nie muszą być znaczące, aby wszystko naprawić.

Trzeba mieć na uwadze, że w tym okresie o 340 procent wzrosło minimalne wynagrodzenie, stawka VAT podskoczyła o procent, a inflacja liczona na koniec 2021 roku wzrosła o przeszło 51 proc. Nic więc dziwnego, że wartość tamtego pieniądze z obecnym nie daje w żaden sposób znaku równości. A przy rosnących kosztach działalności prowadzenie takiego biznesu stało się nierealne.

przegląd badanie pieczątka diagnosta policja
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News