Przegląd samochodu tani jak nigdy dotąd. Stacje kontroli pojazdów dopłacają kierowcom za przeprowadzone badanie

Przegląd samochodu tani jak nigdy dotąd. Stacje kontroli pojazdów dopłacają kierowcom za przeprowadzone badanie

ceny paliwa przegląd samochodu

Podaj dalej

Kierowców, których czeka przegląd samochodu czekać będzie miła niespodzianka. Okazuje się bowiem, że badanie techniczne pojazdu nigdy nie było tak tanie jak jest teraz. Mało tego – jest ono już tak tanie, że… stacje kontroli pojazdów dopłacają do niego już 10 złotych. I tym można zakończyć ironizowanie, po problem staje się coraz bardziej ogromny z dnia na dzień.

Przegląd samochodu z minusową wartością

przegląd badanie pieczątka diagnosta policja
fot. freepik

Konfederacja Lewiatan poinformowała o bardzo niepokojących danych. Wynika z nich, że do każdego przeglądu samochodu stacja kontroli pojazdów musi dopłacać 10 złotych! Badanie technicznie wynosi 98 złotych w przypadku samochodów osobowych, a taka stawka obowiązuje już od wielu lat. Efekt tego jest taki, że przy obecnej wartości pieniądza i inflacji działalność po prostu jest nieopłacalna.

Wokół prowadzone biznesu tak naprawdę drożeje wszystko, ale cena usługo od bardzo wielu lat pozostaje bez zmian. Właściciele sami nie mogą podnieść opłaty, bowiem leży to w kwestii rządu. A ten już od dłuższego czasu pozostaje bierny na problem, jaki dotyka branżę. Wiele wskazuje na to, że aby usłyszeć ich głos i sytuację, trzeba będzie przeprowadzić ogólnopolski strajk.

A na horyzoncie widać już kolejne kłopoty. Od przyszłego roku zapowiadane są duże podwyżki płacy minimalnej. Ale w górę tak naprawdę idzie wszystko – od energii po wiele innych mniejszych i większych kosztów prowadzenia działalności. Przegląd samochodu jeżeli nie zdrożeje dla kierowców, to niebawem może dojść do sytuacji, że nie będzie go gdzie zrobić.

przeglad samochodu pieniadze
fot. freepik

Pilna waloryzacja opłaty

Żarty w tym temacie skończyły się – i to tak naprawdę już dawno. Z tego względu zaapelowano już do Ministra Infrastruktury o to, aby pilnie zajął się sprawą. Opłaty muszą zostać podniesione wręcz w ekspresowym tempie, inaczej dojdzie do sytuacji, że prowadzenie działalności stanie się kompletnie nieopłacalne.

I to także dla tych, którzy pozostaną na rynku, bowiem nikt nie chce dopłacać do prowadzonego biznesu. Teraz ruch pozostaje po stronie rządzących. Jeżeli przegląd samochodu dalej będzie tyle kosztował, a rząd dalej będzie omijał temat, jeszcze w wakacje może dojść do zamknięcia wielu punktów. A na horyzoncie widać również protest.

przeglad samochodu stacja
fot, freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News