Przegląd samochodu będzie odbywał się w obecności inspektora TDT?! Koniec z badaniami na lewo

Przegląd samochodu będzie odbywał się w obecności inspektora TDT?! Koniec z badaniami na lewo

darmowy przeglad samochodu

Podaj dalej

Rok do roku każdy kierowca musi udać się na przegląd samochodu, aby przez kolejne dwanaście miesięcy móc poruszać się po drogach. Przez ostatnie lata wprowadzono tutaj niewiele zmian, choć od pewnego czasu coraz więcej się o nich mówi. I te na pewno nadejdą, a ich szczegóły nie są zbyt optymistyczne dla właścicieli pojazdów.

Duże zmiany jeżeli chodzi o przegląd samochodu

przeglad samochodu stacja diagnostyczna

Jedną z ciekawszych zmian ma być możliwość powtórzenia badań, jeżeli kierowca ma do nich zastrzeżenia i się z nimi nie zgadza. Wcześniej wedle zapowiedzi miało być tak, że właściciel samochodu nie zgadzając się z rezultatu przeglądu miał mieć prawo zgłoszenia skargi do Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego i dwa dni na powtórzenie badania.

Tutaj jednak wprowadzono zmianę. Kierowca będzie mógł powtórzyć badanie i to na tej samej stacji, lecz tym razem w obecności wyznaczonego inspektora TDT. Jeżeli właściciel będzie miał zastrzeżenia, te zostaną naniesione na dokument.

Taka sytuacja sprawi, że diagności będą mieli możliwość ”bronienia się”, a więc odniesienia się do zastrzeżeń, a i diagnosta będzie mógł się przygotować robiąc np. zdjęcia usterek. Sytuacja dotyczyły wyłącznie wybiórczych sytuacji, w których kierowca nie będzie zgadzał się z decyzją, jeżeli chodzi o przegląd samochodu.

przeglad samochodu auta

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News