Przegląd samochodu 2021: Diesel, benzyniak i LPG stoją na straconej pozycji. Radzimy na co zwrócić uwagę

Przegląd samochodu 2021: Diesel, benzyniak i LPG stoją na straconej pozycji. Radzimy na co zwrócić uwagę

Podaj dalej

Każdy kierowca zobowiązany jest do tego, aby raz w roku zrobić przegląd samochodu, który upoważnia do jazdy przez kolejne dwanaście miesięcy. Ale nie tylko taki przegląd jest ważny, bowiem każdy samochód potrzebuje dodatkowego. A najlepiej nie tylko jednego, a w ciągu roku kilku, bez względu na to czy to diesel, benzyniak czy LPG.

Wiosna to odpowiedni czas

przeglad awaria usterka

Dbanie o samochód to podstawa, o której nie może zapominać żaden kierowca. Samo odkurzanie jego wnętrza i mycie z zewnątrz nie daje nam łatki super właściciela, dbającego o auto. Naszych obowiązków jest zdecydowanie więcej, a jednym z nich jest zrobienie teraz dokładnego przeglądu.

Jedną z najważniejszych rzeczy za jaką powinniśmy się zabrać wraz z wiosną, która już nastała to dokładne mycie samochodu. To bardzo ważne, bowiem sól może dać się mocno we znaki i przyśpieszyć korozję. Nie należy tutaj zapominać o myciu podwozia, gdzie zgromadziło się jej najwięcej.

Po zimie wiele elementów wymaga dokładnego sprawdzenia i lepiej z takimi rzeczami nie czekać, aż przysporzą nam większych kłopotów. Wizyta w zaprzyjaźnionym warsztacie jest po prostu wskazana, aby mechanik przejrzał najważniejsze rzeczy. Niestety taki rytuał jest praktykowany przez niewielką grupę kierowców, a koszt tego naprawdę jest niewielki.

przeglad samochodu diesel

Mniej ważne i ważniejsze rzeczy

Oprócz ważnych rzeczy są także te niby mniej ważne, ale równie istotne. Mowa tu chociażby o wymianie opon, dywaników czy wycieraczek. Sprawdzenie płynów to także nieunikniony obowiązek, o którym nie warto zapominać. Brak jednego z nich może przysporzyć sporych kłopotów.

Tego typu kontrole, przeglądy i sprawdzanie pojazdu warto robić regularnie, co kilka tygodni. Poświęcenie na to czasu jest niewielkie, a płynące z tego korzyści duże. W końcu komfort jazdy i bezpieczeństwo to rzeczy, które każdy kierowca sobie bardzo ceni.

wiosenny przeglad diesel

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News