Prowadzisz samochód z LPG. Zobacz jak łatwo i tanio możesz zadbać o lepszą kondycję twojego silnika

Prowadzisz samochód z LPG. Zobacz jak łatwo i tanio możesz zadbać o lepszą kondycję twojego silnika

silnik lpg zakaz

Podaj dalej

Wielu mechaników słusznie podkreśla, że mając instalację LPG trzeba bardziej dbać o silnik. W trakcie jazdy jego elementy pracują na wyższej temperaturze, niż w przypadku gdyby auto jechało na benzynie. Warto zatem pamiętać o tym, aby konserwować odpowiednio jednostkę napędową. Dzięki temu będzie ona bardziej wydajna i dłużej nam posłuży.

Konserwacja silnika w samochodzie z LPG

Oczywiście konserwacja silnika nie jest rzeczą prostą, bowiem trzeba rozebrać pół samochodu i samą jednostkę. Są jednak sprawdzone i tanie sposoby, jak zrobić to bez praktycznie żadnej ingerencji. Należy sięgnąć w tym celu po odpowiedni środek, który pozytywnie wpływa na silnik. Chodzi o specjalne uszlachetniacze, które stosuje się w tym celu.

Ich działanie bywa czasem nieocenione, zwłaszcza w starszych samochodach. W przypadku wiekowych aut, które posiadają LPG mechanicy zalecają nawet stosowanie takich środków po przejechaniu tysiąca kilometrów. Wszystko po to, aby takie elementy jak cały układ paliwowy, komory spalania i ich elementy, były w lepszym stanie.

Mając instalację gazową w starym aucie musimy mieć na uwadze, że praca przy większej temperaturze może z czasem niekorzystnie wpłynąć na silnik. Profilaktyka w tej sytuacji jest wręcz wskazana, zwłaszcza, że za tego typu środki nie zapłacimy wiele. Wystarczy tylko dolać je do benzyny.

Pamiętaj też jeździć na benzynie

Mając LPG w samochodzie każdy kierowca powinien raz na jakiś czas przejechać się i tak na benzynie. Wszystko po to, aby mogły pracować i nie psuć się elementy właśnie odpowiedzialne za ”transport” paliwa do silnika. Ich długie nieużytkowanie może przyczynić się do niechcianych kłopotów. A te z kolei mogą okazać się dość kosztowne.

Kierowcy pytają jak często to robić. Wystarczy raz w miesięcy przejechać kilkanaście kilometrów, jadąc do pracy czy sklepu. Mając w dodatku wlany uszlachetniacz przy okazji przeprowadzimy konserwację układu. Co z  tym idzie – same korzyści

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News