Prowadzisz samochód z Google Maps? Oto pięć komend jakich musisz się nauczyć do samochodowego trybu Asystenta

Prowadzisz samochód z Google Maps? Oto pięć komend jakich musisz się nauczyć do samochodowego trybu Asystenta

google maps komendy

Podaj dalej

Od kilku dni wiadomo już, że Android Auto znika, ale rzecz jasna Google Maps pozostaje. Użytkownicy korzystający z nawigacji w telefonie będą teraz musieli nauczyć się jednak nowej obsługi. Chodzi o tzw. tryb samochodowy Asystenta Google, który teraz będzie służył do obsługi tego, co wcześniej oferowała wspomniana aplikacja.

Google Maps dostępne w zupełnie inny sposób

google maps nawigacja

Google postanowiło, że zaprzestaje wsparcia dla aplikacji Android Auto na smartfon. Ta umożliwiała np. kontrolę multimediów przy jednoczesnym nawigowaniu na drodze, co było ogromnym ułatwieniem dla kierowców. Teraz obsługa przy użyciu Google Maps będzie wyglądała zupełnie inaczej, a dokładniej mówiąc sterowana będzie… naszym głosem.

Wraz z wejściem Android 12 na smartfony nadchodzą zmiany, a wszystko zostaje przeniesione w Asystenta Google i będzie nazywane ”trybem samochodowym Asystenta Google”. Będzie można zatem wykonywać wszystkie te czynności co wcześniej, lecz w zupełnie nowy sposób. Mają być oferowane wszystkie funkcje jak wcześniej, a z czasem pojawiać się nowe.

W obecnej chwili mowa o pięciu podstawowych komendach, jakie powinien znać karzy kierowca po magicznych słowach ”OK Google”.

  • „OK Google, zadzwoń do…” – ta komenda pozwala na wykonanie połączenia z naszej książki telefonicznej.
  • „OK Google, wyślij wiadomość do…” – tutaj podajemy osobę z książki telefonicznej, a następnie dyktujemy słownie wiadomość. Później zostaje ona odczytana, a następnie jesteśmy pytani o jej wysłanie.
  • „OK Google, odczytaj moje wiadomości” – w tym przypadku odczytywane są nadesłane wiadomości.
  • „OK Google, zagraj…” lub „OK Google, odtwórz…” – komenda służy do odtworzenia danej piosenki, utworów artysty bądź gatunku muzycznego
  • ”tak” lub ”nie” – tymi słowami odpowiadamy, czy chcemy, aby została odsłuchana nadesłana do nas wiadomość.

google maps

Ucz się i korzystaj już teraz!

Tak naprawdę z powyższych komend w trakcie korzystania z Google Maps można korzystać już teraz. Wystarczy tylko wywołać komendę ”OK Google” i użyć jednego z powyższych zwrotów. Ale to nie jedyne możliwości – można również wywoływać planowaną trasę, wysłuchać kawału bądź dowiedzieć się jaka jest pogoda. Tak naprawdę zakres tego co możemy się dowiedzieć w trakcie podróży jest ogromny. Warto bliżej zaznajomić się z możliwościami, bowiem jak wiadać – w tę stronę idzie Google, a więc przyszłość.

google maps aktualizacja

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News