Prowadzisz diesel lub benzyniaka? Niewielkim kosztem możesz poprawić widoczność przez przednią szybę

Prowadzisz diesel lub benzyniaka? Niewielkim kosztem możesz poprawić widoczność przez przednią szybę

wycieraczki

Podaj dalej

Coraz większa część kierowców prowadząc swój diesel lub benzyniaka, przywiązuje dużą uwagę do widoczności. W końcu powinna być ona jak najbardziej przejrzysta i żaden bród czy inne rzeczy, nie powinny nam w tym przeszkadzać. A już zwłaszcza deszcz, który niestety często nas dręczy. Jak sobie z tym radzić?

Czysta szyba, przyjemna podróż

Oczywiście najważniejszą rzeczą jest czystość szyb, lecz tutaj zadanie wydaje się bardzo proste. Wystarczy myjnia samochodowa lub płyn, następnie ścierzka i gotowe! Największy problem jednak często stanowią wycieraczki samochodowe, które źle zbierają wodę.

Rozmazana woda po szybie nie tylko nie jest komfortowa, ale wręcz utrudnia jazdę. Przy obfitych opadach nie trudno w takich warunkach o kolizję. Dlatego tak ważne jest to, aby wymienić w odpowiednim czasie wycieraczki, gdy te odmawiają posłuszeństwa.

Na rynku są dostępne ich trzy rodzaje – szkieletowe, bezszkieletowe i hybrydowe. Te pierwsze to standardowe i najtańsze, które jeżeli nie musimy lepiej omijać. Zdecydowanie bardziej będziemy zadowoleni  pracy tych drugich wymienionych, a zwłaszcza trzecich. Wszystko jednak zależy od naszego budżetu, jaki chcemy na nie przeznaczyć.

Odpal diesel lub benzyniaka i w drogę!

Czysty samochód, przejrzysta szyba, sprawia, że podróż staje się znacznie bardziej przyjemna. Dlatego tak ważne jest, aby o samochód dbać regularnie i myć go, gdy już widać, że tego potrzebuje. A gdy wycieraczka nie zbiera jak należy, nigdy niezwlekajmy z jej wymia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News