Prowadzisz diesel, benzyniaka lub LPG. Uważaj, żebyś nie skończył ja ci kierowcy

Prowadzisz diesel, benzyniaka lub LPG. Uważaj, żebyś nie skończył ja ci kierowcy

diesel mandat fotoradar

Podaj dalej

Sytuacja na polskich drogach staje się coraz bardziej niebezpieczna, a wszystko przez rosnącą liczbę nieodpowiedzialnych kierowców. Jak wynika z danych przekazanych przez ITD w styczniu fotoradary w całej Polsce zarejestrowały przeszło 112 tysięcy naruszeń. Mowa tutaj o samochodach z silnikami typu diesel oraz benzynowym, a także zasilane LPG.

Na drogach coraz bardziej niebezpiecznie

diesel fotoradar kierowcy

Biorąc pod uwagę ubiegły rok i ten sam miesiąc to o blisko 20 tysięcy więcej zarejestrowanych przewinień drogowych. Większa liczba wykroczeń wynika również z faktu, że przez rok przybyło na polskich drogach fotoradarów. Nie zmienia to jednak faktu, że trend jest bardzo niepokojący.

Zdecydowana większość, bo aż 110 437 tysięcy przypadków, dotyczyło przekroczenia prędkości. Średnia z jaką kierowcy przejeżdżali obok fotoradarów z niedozwoloną prędkością wynosiła w styczniu 21 km/h. A więc w miejscu, gdzie powinni jechać 50 km/h, jechali 71 km/h.

Jeżeli chodzi o przejazdy na czerwonym świetle ich liczba pozostaje niemal identyczna do sumarycznego okresu. 2 066 kierowców przekonało się, że zdecydowanie lepiej i bezpiecznej jest stosować się do sygnalizacji świetlnej. Konsekwencje z tego mogą być większe niż mandat 500 zł i punkty karne.

fotordar przekroczenie predkosci

Rekordziści prowadzący diesel, benzyniaka i LPG

Fotoradar w Miodne w województwie mazowieckim zarejestrował kierowcę Forda, który prowadził w obszarze zabudowanym z prędkością 122 km/h. Najwięcej naruszeń prędkości zarejestrował fotoradar ustawiony przy ul. Szosa Stargardzka w Szczecinie – 1 614. Z kolei najwięcej przejazdów na czerwonym świetlne w Mrokowie także w województwie mazowieckim – 339 naruszeń.

fotoradar diesel mandat

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News