Prowadził wózek widłowy w pracy. Czy wciąż może liczyć na awans u pracodawcy?

Prowadził wózek widłowy w pracy. Czy wciąż może liczyć na awans u pracodawcy?

wozek widlowy praca

Podaj dalej

Wózek widłowy uchodzi za pojazd dość prosty w prowadzeniu. Niestety bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności tak jak każdy inny, nie łatwo nad nim panować. Z kolei nawet jeżeli posiadamy zbyt duże doświadczenie, ogromną ilość przejechanych godzi w pracy, może zgubić nas rutyna. Podobnie zresztą jak za kierownicą samochodu osobowego, dlatego prowadząc każdy pojazd trzeba zawsze być ostrożnym i w pełni skoncentrowanym na tym co robimy.

Co za pech! Wózek widłowy tylko lekko zahaczył

wozek widolowy zdarzenie

Tego typu sytuacje zdarzały się już niejednokrotnie na halach magazynowych, gdzie główną rolę odgrywał wózek widłowy. Konstrukcje na których ułożone są przeróżne rzeczy choć są wytrzymałe na duży ciężar, to jednak nie trzeba im wiele, aby złożyły się jak domek z kart. Wystarczy po prostu trafić w ich czuły punkt, by doszło do efektu domina, który z reguły jest bardzo kosztowny.

Tak było właśnie tutaj. Pracownik prowadzący wózek widłowy bardzo lekko zahaczył rusztowanie półek, ale to wystarczyło, żeby doprowadzić do poważnego zdarzenia. Można tutaj się domyślać tylko, że dużą rolę odegrał nacisk siły wszystkiego, co było ułożone na półkach. Było to już na granicy wytrzymałości całej konstrukcji.

Wystarczyło niewiele, aby wszystko posypało się niczym domek z kart. I tak też właśnie się stało, gdy wózek widłowy lekko trącił element konstrukcji. Czy można w takiej sytuacji w pełni winić mężczyznę prowadzącego pojazd? Zapewne patrząc na nagranie zdania będą podzielone.

.

.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News