Prowadząc diesel przegub wahacza daje o sobie znać? Jak rozpoznać, że to właśnie on jest problemem

Prowadząc diesel przegub wahacza daje o sobie znać? Jak rozpoznać, że to właśnie on jest problemem

Podaj dalej

Hałasy dobiegające z okolic koła w trakcie jazdy nie są niczym dobrym dla samochodu, a u kierowcy od razu powinno wzbudzić to niepokój. Z reguły problem dotyczy wahacza i elementów mu towarzyszących, dlatego pod żadnym pozorem nie należy lekceważyć problemu. Prowadząc diesel czy benzyniaka możemy nagle i niespodziewanie stracić nad nim kontrolę.

Diesel i benzyniak hałasuje? Uważaj

diesel przegub wahacza

Jednym z powodów dobiegających niepokojących dźwięków może być sworzeń wahacza. Kierowca który dobrze zna swój samochód i często nim jeździ, tego typu problem może wyłapać już na początku. Głównymi są oczywiście dziwne hałasy, jak stuki i trzaski dobiegające z okolicy koła.

Może dojść również do zmiany geometrii kół, lecz to niewątpliwie jest już ciężej wyłapać o ile faktycznie problem nie jest większy. To jest jednak już na późniejszym etapie, a w zasadzie w momencie, gdy sprawdzana jest geometria kół. Choć warto pamiętać, że to nie jedyny powód takiego stanu rzeczy.

Gdy tylko coś niepokojącego dzieje się w okolicy naszych kół powinniśmy szybko reagować. Czy faktycznie ten element jest uszkodzony jesteśmy w stanie sprawdzić sami, ale zdecydowanie lepiej udać się już do mechanika, który fachowym okiem obejrzy cały nasz samochód i wskaże problem.

wahacz diesel przegub

Ryzykowna jazda

Pod żadnym pozorem nie można zbyt długo zwlekać z taką awarią. Zwłaszcza jeżeli nie posiadamy samochodu z silnikiem typu diesel czy benzynowym, który ma zawieszenie wielowahaczowe. Wówczas konsekwencje poważniejszej awarii mogą skutkować poważnym zdarzeniem na drodze.

diesel kolo opona

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News