Prowadzą diesel, a mają skłonności do sklerozy. ITD pomaga im w szybkim leczeniu

Prowadzą diesel, a mają skłonności do sklerozy. ITD pomaga im w szybkim leczeniu

Podaj dalej

Kierowcy pracujący zawodowo mają skłonności do różnych chorób, ale skleroza niewątpliwie jest tą najczęstszą. ITD ma jednak znakomite środki do tego, aby leczyć takich zakłopotanych kierowców prowadzących diesel z tej choroby. Podobnie zresztą jak ich pracodawców, którzy nie potrafią do końca zadbać o swojego pracownika.

Diesel bez przeglądu to standard

ciagnik diesel naczepa

W ostatnim czasie ITD bardzo często trafia na kierowców, których ciągnik siodłowy czy naczepa nie mają przeglądu. Tylko w ostatnich dniach w Lesznie napotkano na kierowców, którzy zwlekali z przeglądem – jeden cztery miesiące, a kolejny trzy. Nie wiadomo na co liczyli, chcąc w ten sposób oszukać czas.

Na pewno mogli spodziewać się jednego – kłopotów, a i te odpowiednio szybko nadeszły. Bez odbytego przeglądu żaden samochód nie powinien wyjeżdżać na drogę, lecz niestety nie wszyscy podchodzą do tego odpowiedzialnie. A konsekwencje mogą być wyższe niż tylko te finansowe.

Wobec przedsiębiorców będą toczyły się postępowania administracyjne, które zagrożone są karą 2 tys. zł. Za niedopełnienie swoich obowiązków odpowie również osoba zarządzająca transportem w firmie przewozowej. Dowody rejestracyjne obydwu pojazdów zostały zatrzymane.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News