Prosty trik na to jak wlać płyn do spryskiwaczy. Koniec zalewania wszystkich pobliskich elementów

Prosty trik na to jak wlać płyn do spryskiwaczy. Koniec zalewania wszystkich pobliskich elementów

Podaj dalej

Bardzo wielu kierowców nie lubi momentu, w którym płyn do spryskiwaczy kończy się w zbiorniku. Jego wlewanie w bardzo wielu modelach samochodów nie jest bowiem niczym przyjemnym. Wlew z reguły znajduje się w mało komfortowym miejscu, a do tego butelki z tym środkiem są po prostu najczęściej niekształtne. Kończy się to z reguły zalewaniem niektórych elementów pod maską.

Płyn do spryskiwaczy, czyli cicha zmora kierowców

spryskiwacze szyby trik

Niektóre zbiorniki z płynem posiadają specjalne lejki, ale i z nimi bywa tak, że nie uniknie się rozlania niewielkiej chociażby niewielkiej ilości. Widząc wiele ważnych elementów w okolicy nikt nie chce sobie samemu szkodzić z niepożądaną awarią. Nigdy nie wiadomo, co można zalać i jak to wpłynie na pracę danej części.

Co sprytniejsi kierowcy posiadają w bagażniku duży lejek i na pewno to bardzo pomaga. Nie każdy jednak chce wozić ze sobą non stop bądź co bądź zbędne rzeczy. W końcu nie tak często uzupełnia się płyn do spryskiwaczy, żeby zabierać sobie niepotrzebnie miejsce w bagażniku.

Jest jednak jeden sprytny sposób z którego korzysta coraz więcej kierowców. Wystarczy… zwykła kartka papieru, którą zwija się w rulonik, wkłada w otwór i wówczas można spokojnie i bez obaw wlewać zakupiony środek. Taki jednorazowy lejek jest dużo wygodniejszy.

zbiornik spryskiwacze plyn

Warto wozić go ze sobą!

W okresie w jakim znajdujemy się obecnie płyn do spryskiwaczy powinien być jedną z rzeczy, która znajduje się w pojeździe. Chodzi rzecz jasna o zapasową butelkę, którą możemy uzupełnić, gdy środka zabraknie w zbiorniku. Rozstawiający się śnieg na drodze sprawia, że trzeba bardzo często przemywać szyby.

Będąc w trasie nigdy nie wiadomo kiedy go zabraknie, a prawda niestety jest taka, że wówczas możemy zostać uziemieni. Ograniczona widoczność sprawi, że ciężko będzie kontynuować podróż.

diesel silnik spryskiwacze

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News