Prezydent jest wściekły na ceny paliw na stacjach. Jego zdaniem spadki są zbyt i realnie powinniśmy tankować znacznie taniej

Prezydent jest wściekły na ceny paliw na stacjach. Jego zdaniem spadki są zbyt i realnie powinniśmy tankować znacznie taniej

diesel benzyna ceny paliw

Podaj dalej

Na stacjach pali jest za drogo, a ceny paliw choć spadają, to zdecydowanie za wolno. Pomimo wielu sprzyjających czynników diesel oraz benzyna wciąż kosztują drogo za każdy litr. A to bardzo niepokojący sygnał zdaniem Joe Bidena, bowiem robione jest bardzo wiele, aby karta w końcu się odwróciła. Jak na razie to tylko kapanie, a kran oszczędności powinien być tak naprawdę odkręcony.

Ceny paliw wysokie wszędzie

Diesel nie wystapi we flocie prezydenta
Fot. whitehouse.gov

Jeżeli odnosimy wrażenie, że tylko w Polsce ceny paliw spadają zbyt wolno to jesteś w ogromnym błędzie. Taki problem ma wiele krajów i mają go też Stany Zjednoczony. W tej kwestii wypowiedział się prezydent Stanów Zjednoczonych, który uważa, iż na stacjach paliwo powinno tanieć znacznie szybciej.

– Uwalniamy ok. 1 mln baryłek ropy naftowej dziennie z rezerwy strategicznej i zmobilizowaliśmy naszych globalnych partnerów, by wypuścili na rynek łącznie 240 mln baryłek. Nasze działania przynoszą efekt, a ceny spadają – stwierdził Joe Biden, dodając, że wszystko jednak dzieje się zbyt wolno. – Kiedy Putin ponownie napadł Ukrainę, a ceny ropy naftowej poszły w górę, przemysł szybko podniósł ceny na stacjach. Ale teraz, kiedy cena spadła, Amerykanie nie zobaczyli tych oszczędności.

W Stanach Zjednoczonych w ostatnim czasie benzyna potaniała o pół dolara. Obecnie za galon płaci się 4,49 dolarów, ale doradca prezydenta zaznacza, że niebawem cena spadnie poniżej 4 dolarów. Można zatem spodziewać się, że ceny paliw spadną także w Europie, a co za tym idzie u nas litr 95-tki czy nawet diesla, w końcu będzie można zatankować poniżej 7 złotych za litr.

diesel ceny paliw
fot. freepik

Diesel i benzyna u nas także tanieją powoli

W Polsce zdecydowanie najszybciej z paliw tanieje benzyna. W ostatnich dniach w średniej cenie hurtowej spadła do poziomu 6,66 zł/l. Diesel z kolei wciąż utrzymuje się na poziomie lekko powyżej 7 złotych. Mimo to i tak spodziewany jest w tym tygodniu spadek, poniżej tej wartości. Wciąż jednak to ceny dość wysokie, patrząc na to w jakiej cenie jest ropa.

Ta wyceniana jest obecnie na poziomie około 105 dolarów. Warto jednak zwrócić uwagę, że w tym tygodniu jest ona droższa o około 5 dolarów za baryłkę niż w poprzednim tygodniu. To na pewno wyhamuje lekko obniżki ceny paliw na stacjach. Nie pozostaje nic innego jak czekać, aż powoli będzie coraz taniej. Choć takie tempo jak widać nie jest dla nikogo zadowalające.

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News