Premier ogłosi dodatek do 800+. Kolejne pieniądze dla rodzin i dzieci już od przyszłego roku

Premier ogłosi dodatek do 800+. Kolejne pieniądze dla rodzin i dzieci już od przyszłego roku

800+ premier pieniadze

Podaj dalej

Wszyscy odliczają kolejne dni, tygodnie i miesiące do czasu aż w życie wejdzie 800+. Wbrew pozorom pozostało już naprawdę niewiele czasu, aż na konta rodziców zacznie wpływać kwota o 300 złotych większa na na każde dziecko. To sprawi, że każe gospodarstwo będzie dysponowało większymi środkami w każdym miesiącu. Co za tym idzie, poprawi się sytuacja finansowana wszystkich rodzin w Polsce. Ale wygląda na to, że może być jeszcze lepiej.

Jak zostanie rozszerzone 800+?

dodatek rodzina 800+
fot. freepik

Presja związana ze zwiększeniem kwoty finansowania programu Rodzina 500+ w ostatnich latach była duża. W końcu niespodziewanie ogłoszono, że polskie rodziny otrzymają większe świadczenie i program będzie nazywał się od teraz 800+. Rząd dość szybko zajął się wszystkimi formalnościami i pozostaje już tylko czekać do nowego roku. Już za styczeń wszyscy otrzymają o 300 złotych więcej za każde dziecko w przelewie od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jako, że jest okres przedwyborczy nie brakuje spekulacji związanych z tym, że 800+ może zostać poszerzone. Nieoficjalnie wiadomo, że premier tuż przed wyborami ma ogłosić, że rodziny jeszcze bardziej skorzystają na tym świadczeniu. Ma to jednak nie być coś trwało, a jednorazowego – pojawiają się spekulacje, że może to być okres wakacyjny. A jeżeli mowa o lipcu i sierpniu, to niewykluczone, że ma to związek z bonem turystycznym i dofinansowaniu o którym pojawiały się już głosy wcześniej.

Wciąż jednak nie wiadomo na jakiej dokładnie miałoby to funkcjonować i jakie zasady by obowiązywały. Jeżeli miały to być dodatek do wakacyjnego wyjazdu, w postacie bonu czy dodatkowego świadczenia (jak zwał, tak zwał), to byłaby to znakomita wiadomość. Nawet jeżeli przelew od ZUS miałby być większy np. tylko o 200 złotych, to kwota 1000 złotych na pewno robi już wrażenie. Pozostaje tylko pytanie kiedy rząd i kiedy premier zdecyduje się poinformować o tym, że 800+ będzie posiadało specjalny dodatek.

800+ dodatek wybory
fot. freepik

Duże środki na rodzinę

Eksperci uważają, że tego typu informacja może być asem w rękawie w tegorocznych wyborach. I niekoniecznie taka karta może zostać wyciągnięta. Wiele zależy od tego, jak będą prezentowały się słupki sondażowe w październiku. Jeżeli będzie spadało poparcie władzy albo liczby pokażą, że indywidualnie będzie ciężko rządzić, wtedy taka informacja może ujrzeć światło dzienne.

Mimo wszystko, jak nie jedna partia to druga i pozostałe mają szeroką ofertę związaną z programami rodzinnymi. Każda na swój sposób oferuje dodatkowe pieniądze dla rodzin, które mają pomóc. Warto jednak mieć na uwadze, że 800+ jest programem sztandarowym w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że rząd zamierza opierać się w najbliższym czasie na nim i go po prostu rozbudowywać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News