Prawo jazdy w nowej formie to skandal? Ten projekt może zostać bardzo szybko wycofany

Prawo jazdy w nowej formie to skandal? Ten projekt może zostać bardzo szybko wycofany

word prawo jazdy

Podaj dalej

Zmiany w prawo jazdy to kolejny ważny etap w rządowych zmianach związanych z bezpieczeństwem na drogach. Mają być one duże, wymuszające myślenie i zupełnie inne podejście do jazdy oraz samego egzaminu. Pytanie tylko, czy jedna z rzeczy która ma się pojawić faktycznie wpływa na bezpieczeństwo – i to w czasie teraźniejszym.

Pomoc rodziców z prawo jazdy

Prawo jazdy uprawnienia

Zmianą która ma się pojawić, ma być umożliwienie kursantom czerpania wiedzy w wybranym przez siebie samochodzie i pod opieką opiekunów prawnych. Będzie to mogła czynić osoba, która ukończyła kurs nauki jazd i jest przed egzaminem. Będzie to musiała robić jednak pod okiem osoby, która ma prawo jazdy od 5 lat.

Dla wielu osób taka nauka to mniejszy stres, ale też duża oszczędność pieniędzy. Sam pomysł został rzucony dość na głęboką wodę i budzi wiele pytań. Po jakich drogach można będzie jeździć? Przez jak długi okres po zakończeniu nauki można się doszkalać? Czy trzeba w trakcie kontroli policyjnej być zapisanym na egzamin w WORD?

Pytań tak naprawdę jest setki, ale znając polskie podejście do tematu – tysiące. Chodzi najbardziej o to, aby osoba po kursie nie korzystała z takiego przyzwolenia ”na stałe”. Aby nie było to wykorzystwane jako niewidzialne prawo jazdy, które po prostu uprawnia na stałe do jazdy, tylko pod okiem opiekuna. Krótko mówiąc, ktoś będzie mógł być po prostu kierowcą rodziców na stałe.

prawo jazdy zmiany w przepisach

Gdzie tutaj bezpieczeństwo?

Druga kwestia to oczywiście bezpieczeństwo. Zmiany sa wprowadzane po to, aby je podnieść, ale czy taka osoba po kursie gwarantuje pewną jazdę na drodze w asyście opiekuna. Bo przecież sam opiekun jedyne co może to mówić – nie zareaguje, nie ma hamulca, a co najważniejsze, to nie ma doświadczenia w naukę i reakcjach na drodze.

Teg typu pomysł już jest podważny. Zwłaszcza przez szkoły nauki jazdy i całe środowisko. Oczywiście dla nich to stara pieniędzy, dlatego też oczywiste jest to, że nie chcą takiego przepisu. Ale nie można im zarzucić  tego, że w tych słowach jest sporo racji. Fakt jest taki, że jedna osoba umie jeździć i sobie poradzi, ale druga może to wciąż ”kaleczyć” i stwarzać zagrożenie.

prawo jazdy egzamin word

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News