Prawo jazdy w aplikacji mObywatel! Szykujcie się na aktualizację

Prawo jazdy w aplikacji mObywatel! Szykujcie się na aktualizację

prawo jazdy mobywatel

Podaj dalej

Wszystkie znaki na niebie i Ziemi wskazują na to, że lada momenty prawo jazdy będziemy mieli już w swoim smartfonie. Ministerstwo Cyfryzacji dało jasno do zrozumienia, że użytkownicy aplikacji  mObywatel zaraz będą mogli dodać do niej swoje uprawnienie do jazdy samochodem.

W markecie Google Play w trakcie ostatniej aktualizacji pojawiła się zapowiedź nadchodzącej nowości. I choć nie powiedziano tego wprost, to jednak grafika samochodu i wcześniejsze deklaracje, jasno sugerują co będzie.

mobywatel

Prawo jazdy w mObywatel

Minister Cyfryzacji na początku tego roku deklarował, że jeszcze w tym półroczu użytkownicy aplikacji mObywatel będą mogli dodać do niej ”prawko”. Wszystko wskazuje zatem na to, że z obietnicy uda się wywiązać.

Elektroniczne prawo jazdy będzie działało na identycznej zasadzie jak np. dowód rejestracyjny, który także można dodać do aplikacji. Nie trzeba mieć więc przy sobie papierowego dokumentu. Policja ma dostęp do baz danych online i sama może sprawdzić uprawnienia kierowcy.

Została tylko jedna rzecz?

Już na początku roku Minister Cyfryzacji zapewniał, że resort jest gotowy od strony technicznej resort na to, aby wprowadzić już prawo jazdy do aplikacji. Najpierw jednak chciał doprowadzić do zmiany ustawy tak, aby brak papierowego „prawka” nie narażał kierowców na mandat.

Wygląda więc na to, że nadejście zmian to już tylko kwestia dni. A można spodziewać się ich przed 1 lipca.

Prawo jazdy kategorii B zwiększy uprawnienia dla kierowców! Podano termin

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News