Prawo jazdy można zostawić w domu! Minister cyfryzacji oficjalnie poinformował od kiedy

Prawo jazdy można zostawić w domu! Minister cyfryzacji oficjalnie poinformował od kiedy

Podaj dalej

Nareszcie! Długo czekaliśmy na informację od kiedy nie będziemy musieli posiadać przy sobie dokumentu prawo jazdy, podobnie jak dowodu rejestracyjnego. Ministerstwo Cyfryzacji oficjalnie poinformowało już od kiedy ten dokument nie będzie wymagany np. w trakcie policyjnej kontroli drogowej.

Mikołaj przyjdzie wcześniej

Na dzień przed Mikołajem, a więc 5 grudnia, w życie wchodzi przepis dzięki któremu prawo jazdy możemy pozostawić w domu. Będziemy mogli posiadać je już tylko i wyłącznie w aplikacji telefonicznej, aby móc się okazać w razie potrzeby. Chodzi oczywiście o aplikację mObywatel.

Warto, aby już wcześniej zrobić miejsce na swoim smartfonie i zainstalować tę aplikacje. Pozwoli ona pozostawić w domu już dowód rejestracyjny, kartę pojazdy czy OC.

Prawo jazdy i punkty karne

– Dwa lata temu podjęliśmy decyzję, dzięki której Polacy nie muszą mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego samochodu oraz dokumentu potwierdzającego jego ubezpieczenie. Teraz zrobiliśmy kolejny krok. Za trzy miesiące będziemy mogli zostawić dokument w domu albo skorzystać z aplikacji mObywatel, do czego zresztą bardzo zachęcam – powiedział Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji.

Jedną z równie ciekawych opcji jaka zawita do aplikacji mObywatel jest możliwość sprawdzenia od liczby punktów karnych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News