Prawo jazdy miała zdać za nią koleżanka. Egzaminator WORD z Białegostoku wyczuł przekręt

Prawo jazdy miała zdać za nią koleżanka. Egzaminator WORD z Białegostoku wyczuł przekręt

Podaj dalej

To miał być numer życia o którym miały opowiadać latami. Przekręt na zdobycie prawo jazdy w trakcie egzaminu na prawo jazdy w Białymstoku jednak nie wypalił. Dwie kobiety poniosą teraz konsekwencje za to, że próbowały w nielegalny sposób zdobyć dla jednej z nich uprawnienia.

Lewe prawo jazdy nie do zdobycia

prawo jazdy egzamin word

26-latka upodobniła się kolorem włosów, fryzurom i makijażem do swojej dziesięć lat starszej koleżanki. Wszystko po to, aby wybrać się za nią do WORD-u i zdać za nią państwowy egzamin teoretyczny. Zabrała ze sobą paszport przyjaciółki i okazała się nim tuż przed egzaminem.

Egzaminator mimo prawidłowej założonej maseczki, a więc zakrywającej niemal 3/4 twarzy spostrzegł, że to nie ta sama osoba. Kazał zdjąć maseczkę i wówczas przekonał się, że to faktycznie nie ta sama osoba co na zdjęciu w paszporcie. Porównał je także do zdjęcia, które było zamieszczone w Profilu Kandydata na kierowcę.

Na miejsce wezwana została policja. Funkcjonariusze przedstawili kobiecie zarzut usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy przy posłużeniu się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec starszej kobiety. Ta odpowie za usiłowanie wyłudzenia poświadczenia nieprawdy oraz zbycia dokumentu tożsamości.

word stan samochodu

Nielegalne praktyki

Choć wydaje się, że z takich pomysłów każdy zdroworozsądkowy człowiek już wyrósł, okazuje się, że nie. Niektóre osoby wciąż nie do końca zdają sobie sprawę, że jazda samochodem nie jest zabawą. Można narazić nie tylko siebie na niebezpieczeństwo, ale także innych uczestników ruchu.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News