Prawo jazdy kategorii B zwiększy uprawnienia dla kierowców! Podano termin

Prawo jazdy kategorii B zwiększy uprawnienia dla kierowców! Podano termin

Prawo jazdy punkty karne

Podaj dalej

Prawo jazdy kategoria B już niebawem zwiększy uprawnienia dla kierowców. Będzie to zmiana na którą czekało bardzo wiele osób. Kierowcy będą mogli bowiem kierować pojazdami samochodowymi o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej od 3,5 tony do 4,25 t.

– Każda osoba spełniająca warunki określone w przepisach ustawy będzie nabywała uprawnienia do kierowania tego rodzaju pojazdami z mocy ustawy bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności – powiedział sekretarz stanu w resorcie Rafał Weber.

Prawo jazdy zwiększy uprawnienia kierowców

O tym, że prawo jazdy kategorii B będzie zwiększało zakres uprawnień wiadomo już kilku miesięców. Ministerstwo Infrastruktury przygotowało już odpowiedni projekt, który został już w lutym skierowany do konsultacji i uzgodnień międzyresortowych.

prawo jazdy

Obecnie prawo jazdy kategorii B pozwala na kierowanie pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony. Dla wielu kierowców to ogromny problem – głównie tych mogących dostarczać towar do sklepów. Zmiana przepisu bez wątpienia ułatwi drogę do pracy w transporcie. Również dla pracodawców będzie to duże ułatwienie w pozyskiwaniu pracowników.

Kiedy nowy przepis wejdzie w życie

Jak poinformował Rafał Weber planowany termin wprowadzenia zmiany przewidziany na jest na pierwszy kwartał przyszłego roku. Co istotne – przepis będzie obowiązywał wyłącznie na terytorium Polski.

Unia Europejska nie przewiduje wprowadzenia tego typu zmiany. W związku z tym będąc w innym kraju z ciężykim ładunkiem możemy ponieść tego odpowiednie konsekwencje.

Ciągnik z naczepą zdemolował samochody na małym parkingu. Nie umiał z niego wyjachać

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News