Prawo jazdy czekają zmiany! Nadchodzą oczekiwane zmiany w egzaminach

Prawo jazdy czekają zmiany! Nadchodzą oczekiwane zmiany w egzaminach

Podaj dalej

Przyszłych posiadaczy prawo jazdy czekają zmiany. Nie trzeba się jednak spodziewać jednak najgorszego, bowiem to, co przygotowuje Ministerstwo Infrastruktury jest z korzyścią dla wszystkich. Niebawem egzaminy będą obdywały się wedle nowych zasad, a to powinno cieszyć.

Zmiany w prawo jazdy

egzamin-prawo-jazdy-elka

W opublikowanym rozporządzeniu na stronach Rządowego Centrum Legislacji, że zajęto się problemy z elastycznością przeprowadzania egzaminów. W szczególności z przydzielaniem kolejnych egzaminów egzaminatorom, którzy zakończyli już egzamin, co w ostateczności przyczyniało się do braku możliwości przeprowadzenia kolejnych egzaminów w zaplanowanym czasie.

Krótko mówiąc, chodzi o to, aby usprawnić system egzaminowania w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. WORD-y będą mogły zatrudnić na okres pół roku osoby niespełniające jednego z warunków określonych, obowiązujących obecnie w przepisach. Będa one jednam zobowiązane do posiadania pełnego zakres uprawnień, a także dwuletnie doświadczenie w egzaminowaniu w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy kat. B.

”Rozwiązanie to jest właściwe i docelowo uzasadnione merytorycznie jednakże mogą wystąpić przypadki, w których w danym ośrodku egzaminowania, po odejściu obecnego egzaminatora nadzorującego, nie ma osoby spełniającej wszystkie wymagania oraz nie ma osoby, którą można by zatrudnić nas to stanowisko z zewnątrz” – czytamy w rozporządzeniu.

prawo jazdy policja

Szybsze terminy egzaminów w WORD

Ten rok był i wciąż jest niezwykle trudny dla Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Wszystko przez trwającą pandemię, przez którą nieustannie przekładają się terminy egzaminów w wielu ośrodkach. To sprawia, że aby uzyskać prawo jazdy trzeba naprawdę wykazać się nie lada cierpliwością.

Sytuacja ta powinna się po wprowadzeniu w życie rozporządzenia regularnie poprawiać. Będzie to też doskonała furtka dla osób, które będą chciały uzyskać pracę i egzaminować przyszłych kierowców.

bezterminowe prawo jazdy

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News