Prawo jazdy będzie odbierane nie tylko za prędkość! To koniec z piratami drogowymi

Prawo jazdy będzie odbierane nie tylko za prędkość! To koniec z piratami drogowymi

prawo jazdy

Podaj dalej

To może być naprawdę rewolucyjna zmiana ma polskich drogach, która na dodatek jest bardzo potrzebna. Chodzi o odbieranie prawo jazdy nie tylko za rażące przekroczenie prędkości, ale również za styl jazdy. I nie chodzi tutaj w pełni o brak umiejętności, ale o celowe i wykonane z premedytacją groźne zachowania na drodze.

Czas odbierać prawo jazdy drogowym dzbanom

prawo jazdy

W Sejmie pojawiła się petycja, w której wystosowano prośbę o surowe karanie kierowców, którzy prowadzą pojazd w agresywny sposób. W jaki dokładnie to najlepiej wiemy po wielu nagraniach, jakie niemal każdego dnia ukazują się w internecie z polskich dróg.

Chodzi to dokładniej o sytuacje, w których kierowca celowo zajeżdża drogę, po czym gwałtownie zwalnia. A także o sytuację, gdzie kierowca zatrzymuje pojazd na drodze, aby podejść do innego uczestnika ruchu w celu znieważenia go, naruszenia nietykalności cielesnej bądź uszkodzenia pojazdu.

I gdy widzi się takie postulaty, każdy rozsądny kierowca powie – jestem za! Policja widząc takie sytuacje na drodze, a także w internecie miałaby podstawę prawną do tego, aby odebrać danemu kierowcy prawo jazdy. Już sama świadomość tego, dałaby wielu osobom bardzo dużo do zastanowienia.

Teoria, a praktyka

Oczywiście wszystko pięknie i dość rzeczowo brzmi na papierze. Do wprowadzania jednak tego typu rozwiązania jest długa droga. Pokazuje to przykład jak odbierane jest prawo jazdy w innych przypadkach. Do dziś naturalnym wydaje się odbierać uprawnienia za jazdę ponad 50 km/h więcej także poza miastem, a nie tylko w nim.

prawo jazdy

Do dnia dzisiejszego jednak takie rozwiązanie nie zostało wprowadzone, chociaż bardzo wiele się o tym mówiło. Jak na razie polski rząd ma ogromny problem ze zmianami w przepisach ruchu drogowego. Ostatnia większa, a bardziej nawet głośniejsza zmiana, dotyczyła m.in. jazdy na suwak.

Ta zmiana nie uchroni nas przed niebezpieczeństwem. Ani też nie wyeliminuje z dróg piratów drogowych i agresywnych kierowców.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News