Prawidłowy przegląd instalacji LPG. Co dokładnie powinien obejmować i jakie są jego koszty?

Prawidłowy przegląd instalacji LPG. Co dokładnie powinien obejmować i jakie są jego koszty?

Instalacja gazowa LPG

Podaj dalej

Wszyscy kierowcy doskonale zdają sobie sprawę, że o samochód z instalacją LPG należy odpowiednio dbać. Bez tego nie ma mowy o długotrwałym oszczędzaniu, a bardziej o generowaniu kosztów. Niestety trzeba się pogodzić z tym, że część pieniędzy jakie zaoszczędzimy na paliwie, trzeba nieco zainwestować w auto. Tylko wtedy cała matematyka związana z autogazem da odpowiedni wynik.

Jaki jest zakres przeglądu LPG?

Słysząc ”dbanie o instalacje” LPG tak naprawdę 90 procent osobom niewiele to mówi, bowiem o co tutaj należy dbać? Co trzeba sprawdzać, żeby mieć święty spokój z autogazem i aby móc spokojnie na nim jeździć. Wbrew pozorom nie ma tego aż tak dużo, jak może się wydawać.

Dobre serwisy zawsze zaczynają pracę od diagnostyki komputerowej, która pozwala na wykrycie wszelkich błędów i nieprawidłowości. Idąc dalej słynne już filtry, a tutaj coraz częściej można spotkać dwa jeżeli chodzi o te gazowe – fazy lotnej oraz ciekłej.

Ważne jest również serce całego układu, a więc reduktor odpowiedzialny za zmianę gazu ze stanu ciekłego w gazowy.

Szczelność przede wszystkim!

Podstawą jest także sprawdzenie szczelności, czy w którymś miejscu nie ucieka gaz. Istotna jest także elektronika, która musi działać sprawnie i bez żadnych zakłóceń. Dobry gazownik powinien również sprawdzić węże, którymi doprowadzany jest gaz.

Z czasem po prostu może dojść do sytuacji, że trzeba je będzie wymienić. W ich wnętrzu mogą zebrać się zanieczyszczenia po LPG, a te przyczynią się do częstszego zapychania filtra czy większego zużycia gazu.

Jak cena takiego przeglądu?

Wbrew pozorom taki dokładny serwis związany z naszą instalacją nie jest specjalnie drogi. Kosztuje on w granicach około 200 złotych, ale daje ogromną pewność, że samochód którym jeździmy po prostu się do tego nadaje. Nie można zbyt długo zwlekać z taką usługą.

Paradoksalnie może być tak, że szybciej po prostu zarobimy na taką wizytę tankując taniej sprawne samochód. Chodzi dokładniej mówiąc o kwestię regulacji czy przepływu gazu, co sprawi, że spalanie będzie mniejsze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News