Dosypali cukru do baku paliwa Opla Vectry. Jak zareagował samochód?

Dosypali cukru do baku paliwa Opla Vectry. Jak zareagował samochód?

Podaj dalej

Czy dosypanie cukru do baku paliwa zwiększa moc silnika? A może zmniejsza zużycie paliwa? Ta słodka substancja za sprawą trzech nastolatków znalazła się w baku samochodu Opel Vectra. Trzeba przyznać, że wpłynęła na pojazd w dość niezwykły sposób.

”Eksperyment” sprawił, że naprawa samochodu przekroczyła wartość pojazdu. Wartość uszkodzeń silnika i podzespołów oszacowano na około 3 tys. zł. Zdarzenie miało miejsce się w miejscowości Śrem.

Cukier w baku Opel Vectra

W tym przypadku ciężko mówić jednak o eksperymencie, a raczej o akcje wandalizmu. 18-latek i dwóch jego starszych kolegów, gdy tylko zobaczyli uszkodzoną klapkę od wlewu zbiornika paliwa, postanowili wsypać do baku cukier.

Pomylił stację benzynową z myjnią samochodową. Dziadek odleciał

Właściciel pojazdu zdołał przejechać około 200 metrów, po czy samochód zgasł. Oddał go do mechanika, a ten wykrył, że silnik pojazdu oraz jego podzespoły są obklejone gęstą substancją i zostały uszkodzone. Po chwili w baku odnalazł resztki cukru.

Policja została powiadomiona o tym co się wydarzyło na osiedlu. Monitoring osiedlowy pozwolił uchwycić trzech nastolatków, którzy odpowiadali za uszkodzenie auta. Sprawcy zostali zatrzymani, usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia.

Robert Makłowicz krótko i rzeczowo wyjaśnia autostradę A4 Kraków – Katowice

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News