Powstał najlepszy motoryzacyjny kierunek studiów w Polsce? Wszystko na to wskazuje, że tak

Powstał najlepszy motoryzacyjny kierunek studiów w Polsce? Wszystko na to wskazuje, że tak

student motoryzacyjny elektromobilnosc

Podaj dalej

Pasjonaci motoryzacji mają szansę iść na studia przyszłości, które niewątpliwie są gwarancją dobrej pracy. A chodzi o nowy kierunek motoryzacyjny – elektromobilność, jaki powstał w Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. W tej sprawie powstało specjalne porozumienie z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych (PSPA).

Motoryzacyjny kierunek przyszłości?

Studenci wybierający się na ten kierunek będą mieli możliwość odbywania praktyk w Centrum Kompetencyjnym PSPA, a także w firmach członkowskich organizacji. Do tego przyszli magistrowie tego kierunku będą mieli zagwarantowane zajęcia z ekspertami na rynku e-mobilnym, co pozwoli nieustannie poszerzać ich wiedze.

Na tytule magistra jednak nie musi się kończyć przygoda danego studenta. PSPA i SiMR mają w planach utworzenie nowego kierunku studiów podyplomowych, dopasowanych do potrzeb pracodawców sektora elektromobilności. Tutaj jednak muszą zorientować się w kwestii możliwości jego powstania.

”Porozumienie między PSPA oraz Wydziałem SiMR obejmuje również możliwość uruchomienia nowej specjalności na kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych (studia I i II stopnia) lub w ramach indywidualnego toku studiów, kreowania tematyki prac przejściowych i dyplomowych z uwzględnieniem wymagań dydaktycznych oraz potrzeb rynku, a także sprawowania przez reprezentantów PSPA roli konsultantów lub opiekunów przedmiotowych prac” – czytamy komunikacie PSPA.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News