Potężny turbo diesel i gęste spaliny w powietrzu nie pomogły. Dodge Challenger zmiótł Pick-upa

Potężny turbo diesel i gęste spaliny w powietrzu nie pomogły. Dodge Challenger zmiótł Pick-upa

Podaj dalej

Co to znaczy potężny diesel, który pluje wręcz sadzą, spalinami i wszystkim, co najgorsze, możemy przekonać się tu i teraz. Ten kopcący na czarno Pick-up stanął do rywalizacji z nie byle jakim samochodem, bowiem był to Dodge Challenger.

Ten diesel kopci jak stary piec

Większe wrażenie niewątpliwie na starcie zrobił Pick-up, a bardziej jego gęste czarne chmury. Zapewne kilka minut dłużej i linia startu zupełnie nie byłaby widoczna dla fanów wyścigów na krótki dystans.

Diesel wypluwał do środowiska co najgorsze. Osoby walczące o lepsze środowisko z przerażeniem będą patrzyły na to nagranie. Z kolei wielbiciele motoryzacji z podziwem i zazdrością patrzą na moc potężnego silnika.

A jest na co patrzeć, bo obok siebie naprawdę stanęły dwa wyjątkowe samochody pod wieloma względami. Jak zakończyła się ta rywalizacja, to już musicie przekonać się sami.

Elektryki zabiorą nam ten widok?

Wielbicie silników wysokoprężnych obawiają się, że takie wyścigi jak ten, za jakiś czas mogą stać się zakazane. Wszystko dlatego, aby uchronić powietrze przed niezdrowymi cząsteczkami jaki masowo wydobywają się, chociażby z takiego pick-upa.

Wbrew pozorom trudno jednak uwierzyć w to, że taki moment kiedyś nastąpi.

silnik wysokoprezny
Pełna moc!s

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News