Poszedł zapłacić za tankowanie na stacji paliw. Nie spodziewał się, że wracając do samochodu spotka go coś takiego

Poszedł zapłacić za tankowanie na stacji paliw. Nie spodziewał się, że wracając do samochodu spotka go coś takiego

tankowanie stacji paliw

Podaj dalej

Czy tankowanie paliwa, jak i przebywanie na stacji paliw może być niebezpiecznie? Oczywiście, że tak choć niestety mało który kierowca czy pasażer zdaje sobie z tego sprawę. A tak naprawdę miejsce to jest jednym z głównych w każdym mieście, gdzie najłatwiej może do jakiegoś zdarzenia. Właśnie tam nasza ostrożność powinna być jak największa, a niestety często bywa, że nie jest.

Kierowca nie tak wyobrażał sobie to tankowanie

Zagrożeń na stacji paliw jest wiele i już samo wyjście z auta oraz tankowanie, jest sporym ryzykiem. Raz, żę ruch w tym miejscu jest bardzo duży, kierowcy rozkojarzeni, tak sami jak piesi, przez co każda ze stron musi uważać, żeby kogoś nie potrącić. Do tego tankowanie – już niejednokrotnie prezentowaliśmy samozapłony w trakcie wlewania paliwa. Dlatego właśnie zalecane jest dotykanie auta przed podejściem do dystrybutora. Tak samo jak nie trzymanie w swoim obrębie i używanie telefonów komórkowych.

Również mało bezpieczne często jest wychodzenie ze stacji paliw, gdy już dokonamy płatności. Z reguły, gdy otwierają się drzwi następny krok stawiamy już na drodze. Dlatego tak ważne jest nie chowanie pieniędzy w tym czasie, patrzenie na ekran telefonu czy robienie innej czynności. Trzeba wówczas skupić się na tym co nas otacza i wybadać czy nie ma zagrożenia. Zwłaszcza jeżeli jesteśmy z dziećmi, które mają w zwyczaju szybkie wybieganie.

Tego kierowcę spotkało jednak coś innego, coś, co pokazuje, że oczy trzeba mieć wszędzie. Patrzenie pod nogi nigdy nie jest najlepszym rozwiązaniem – no, chyba, że idziemy po trawniku, to nawet jest to wskazane. Mężczyzna jadący samochodem nie zabezpieczył prawidłowo drzwiczek do bagaznika, które po ruszeniu otworzyły się. Pech sprawił, że mężczyzna wychodzący ze stacji paliw, który opłacał tam tankowanie, dość mocno i niespodziewanie nimi oberwał. Jeszcze wątpicie, że trzeba naprawdę się pilnować?

Na parkingach też lepiej ostrożniej

Nie tylko stacje paliw, ale również wszelkiego rodzaju mniejsze i większe parkingi to miejsca dużego zagrożenia. Warto, aby o tym pamiętała każda ze stron, bowiem o przykre zdarzenie nie trudno. Warto obserwować wówczas otoczenie np. czy któryś kierowca nie zaczyna cofać, wyjeżdżać z parkingu. W pośpiechu niestety nie trudno o błąd.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News