Posiadasz prawo jazdy kat. B? Podróżując możesz spalać tylko 3 litry paliwa

Posiadasz prawo jazdy kat. B? Podróżując możesz spalać tylko 3 litry paliwa

Prawo jazdy uprawnienia

Podaj dalej

Zdecydowana większość osób w Polsce posiada prawo jazdy kategorii B, ale mało potrafi umiejętnie z niego korzystać. Większość osób tak naprawdę zapomina, że może naprawdę tanio oraz legalnie podróżować po kraju. I tak naprawdę z końca południa Polski dojechać nad morze za niecałe 100 złotych.

Prawo jazdy daje dużo możliwość

Dziś przeprowadzając sondę uliczną zapewne dobrze ponad 90 procent ankietowanych odpowiedziałoby, że prawo jazdy służy tylko do jazdy samochodem. I oczywiście byłaby to oczywiście prawa, ale sama odpowiedź nie do końca prawidłowa.

Większość osób zapomina, że uprawnienie które posiada nie tyczy się wyłącznie samochodów. Daje ono nam także możliwość podróżowania jednośladem, którego pojemność nie może przekraczać 125 cm3. Trzeba spełniać jeszcze kilka prostych kryteriów, jak np. posiadanie dokumentu trzy lata.

Takim motocyklem tak naprawdę oszczędzamy czas oraz pieniądze. Oczywiście nie zabierzemy nim całej rodziny, ale dla kawalerów czy osób chcącym się nieco odprężyć, to idealny kierunek. Taka maszyna spala około 3 litrów paliwa, a korki… o nich możemy zapomnieć.

Prędkość wystarczająca

Jeżeli wydaje wam się, że taki jednoślad jest wolny i jedzie niczym skuter, to jesteście w błędzie. Tutaj mowa o prędkości dochodzącej do 100 km/h, a więc naprawdę nie małej jeżeli chodzi o pierwsze kroki stawiane na takim pojeździe. Kto ma nieco dalej do pracy i męczy go jazda autem, powinien rozważyć taką możliwość.

Zwłaszcza, że prawo jazdy taką daje, a mało kto o tym pamięta i często szuka samochodu. A taki motocykl do 125cc można kupić naprawdę w dobrej cenie. Nawet jako alternatywę, jeżeli ktoś już posiada cztery kółka.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News