Posiadasz felgi bądź chcesz je zakupić? Niestety o tej rzeczy mało który kierowca pamięta

Posiadasz felgi bądź chcesz je zakupić? Niestety o tej rzeczy mało który kierowca pamięta

felga kolo opona

Podaj dalej

Każdy kierowca marzy o tym, aby w swoim samochodzie posiadać naprawdę wypasione felgi. Pierwsze, na co zwracamy uwagę to oczywiście wygląd, który rzutuje na tym, jakie informacje zbieramy później. Oczywiście następnie jest to materiał z jakie je wytworzono, producent i wszelkie inne parametry. Często w tym wszystkim zapominamy o jednej rzeczy, o ile nie najważniejszej.

ABC jeżeli chodzi o felgi

Każdy łowca felg musi pamiętać o tym, że najlepszy komplet felg będzie do niczego, jeżeli nie zostaną zamocowane do piast w sposób pozwalający zapewnić trwałe połączenie. Dlatego najważniejsze w tym wszystkim jest dobranie odpowiednich śrub do kół.

Wszyscy muszą pamiętać, że elementami łączącymi koła z samochodem są śruby mocujące. To właśnie na nich spoczywa cała odpowiedzialność za nasze bezpieczeństwo. Nie warto podchodzić do tego tematu po macoszemu, bowiem w najlepszym przypadku uszkodzenia felg i problemów na drodze. Z kolei w najgorszym… sami wiecie.

Co jest w tym wszystkim kluczowe? Jeżeli decydujemy się na dane felgi, a ich producent zaleca dany rodzaj śrub, to po takie należy sięgnąć. W tym przypadku istotne jest tak naprawdę wszystko – od gwintu począwszy, a na kształce łebka kończąc.

Wygląd i bezpieczeństwo

Wielu kierowcom wydaje się, że wymiana felgi to pikuś, ale niestety tak nie jest. Jeżeli nie mamy o tym pojęcia zdecydowanie lepiej powierzyć to komuś bardziej doświadczonemu. Komuś kto  naprawdę ma o tym pojęcie i wymianę przeprowadzi w sposób bezpieczny dla wszystkich.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News