Posiadasz diesel lub benzyniaka? Zobacz co warto wymienić i sprawdzić po zimie oraz mrozach

Posiadasz diesel lub benzyniaka? Zobacz co warto wymienić i sprawdzić po zimie oraz mrozach

Podaj dalej

Zima pomału już idzie w zapomnienie i bardziej powinniśmy się już nastawiać psychicznie na zbliżającą się wiosnę. Dla kierowców posiadających samochody z silnikiem typu diesel lub benzynowym koniec zimy to okres, aby bliżej przyjrzeć się samochodowi. Niewątpliwie każdy wymaga większego bądź mniejszego serwisu.

Twój diesel lub benzyniak potrzebuje zmian

diesel po zimie

Zima daje się we znaki wszystkim i także naszym pojazdom. Jest kilka rzeczy, które po tym okresie trzeba sprawdzić, a także wymienić. Oczywiście opony to naturalna rzecz, którą każdy kierowca ma w głowie. Ale jest jeszcze kilka na które trzeba spojrzeć, aby komfortowo jeździć przez następne miesiące.

W jednym przypadku są dwie szkoły, a chodzi o wymianę oleju. Jedni robią to przed zimą, aby silnik był lepiej smarowany przy niższych temperaturach, a inni na wiosnę. Wówczas chcą wymienić zużyty i ciężko pracujący olej na świeży. Tutaj jednak zależy wiele od naszego podejścia do tematu, więc to temat bardziej ogólnikowy.

To, co jednak należy zrobić to na pewno wymienić filtr kabinowy, ale i też warto zastanowić się nad tym powietrza. Nie jest to duży koszt, a komfort jazdy po zimie na pewno będzie większy. Rzecz która na pewno się zużywa i psuje to wycieraczki, więc w tym przypadku to praktycznie nasz obowiązek.

diesel konserwacja lato

Hamulce i elementy zawieszenia

Sól drogowa to największa zmora kierowców, dlatego też ważne jest to, aby dobrze umyć spód pojazdu po zimie. Należy sprawdzić również wszystkie elementy, które miały bliższy kontakt z błotem pośniegowym. A chodzi głównie o elementy zawieszenia oraz hamulce.

Zastrzyk energii to na pewno ochota do tego, aby nieco popracować przy samochodzie. Warto spędzić nad nim trochę czasu, aby dopieścić go na cały kolejny rok jazdy. Wszelkie zaniedbania mogą się bowiem z czasem odbić się na naszym portfelu, a także komforcie podróżowania.

diesel serwis naprawa

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News