Posiadacze samochód z LPG muszą o tym pamiętać. Brak uzupełniania tego płynu prowadzi do kłopotów

Posiadacze samochód z LPG muszą o tym pamiętać. Brak uzupełniania tego płynu prowadzi do kłopotów

Podaj dalej

Każdy kierowca posiadający samochód z LPG doskonale powinien wiedzieć, że układ ten wymaga starannego dbania. A koszty eksploatacyjne sprawiają, że duża część osób po prosto może zapomnieć o podstawach, które należy wykonywać. Bez nich sami kręcimy na siebie bat przyszłościowych wydatków.

LPG a płyn do chłodnicy

zbiornik gazu LPG

Oczywiście kierowcy z instalacją LPG muszą pamiętać o wielu rzeczach, ale jedną z bardziej istotnych jest kontrolowanie stanu płynu w chłodnicy. Jego zbyt mała ilość prowadzi do złego ogrzewania reduktora, a więc istotnego elementu w całej instalacji gazowej w samochodzie.

Jeżeli płynu w chłodnicy będzie nieodpowiednia ilości, to może doprowadzić do nieodpowiedniego procesu odparowywania LPG. A jako, że gaz znajduje się w silniku, to nasza jednostka napędowa nie będzie nam dawała tyle ile tak naprawdę powinna. W końcowym efekcie może dojść do jej uszkodzenia.

Jak często powinno się kontrolować stan zbiornika? Jeżeli rzadko zaglądamy pod maskę samochodu, to przynajmniej raz w miesiącu powinniśmy ją otwierać. Wszystko zależy od samochodu, jaki posiadamy. Także od tego, jak często jest problem z jego ubywaniem.

lpg samochod gaz

Pamiętaj także o innych rzeczach

Jednym z istotnych elementów o jakim powinni pamiętać kierowcy w instalacji LPG to filtr gazu. Ten jak wiele innych powinno się wymieniać regularnie. I choć doradzane jest robienie tego co kilka tysięcy kilometrów, to jednak praktykowanie tego co roku, jest najlepszym rozwiązaniem.

tankowanie LPG gaz

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News