Porsche, Maserati i Rolls-Royce. W takie samochody Polacy instalują gaz

Porsche, Maserati i Rolls-Royce. W takie samochody Polacy instalują gaz

Podaj dalej

Lata mijają, a Polacy wciąż niezmiennie i bardzo chętnie instalują w swoich samochodach instalację LPG. I już nie tylko w samochodach ”drugiej kategorii’, ale także w pojazdach z wyższej półki jak Porsche, Maserati czy Rolls-Royce. Za wszystkim zawsze przemawia jedna i ta sama rzecz – oszczędności.

Rzecz jasna mowa tutaj głównie o samochodach nieco starszej daty, które są wyposażone w wolnossące silniki z wtryskiem wielopunktowym. Jeżeli chodzi o nowe modele aut, tutaj już coraz ciężej znaleźć model pozwalający wprowadzić takie zastosowanie.

Niech żyje gaz!

W Polsce obecnie zarejestrowanych jest niecałe 2,7 mln samochodów z instalacją gazową. W ubiegłym Polacy zarejestrowali blisko 80 tys. sztuk pojazdów napędzanych za pomocą tego typu paliwa. Łączny wynik przekłada się na fakt, iż po naszym kraju porusza się obecnie 14,5 proc. tankowanych LPG.

gaz lpg porshe

Co ciekawe, aż 40 proc. samochodów zostało wyprodukowanych przed 2000 rokiem. A taka sama liczba wskazuje, że głównie są to pojazdy niemieckie, takie jak Opel, Volkswagen i Audi.

Porsche, Maserati czy Rolls-Royce także LPG

Nie tylko stare i mocno wysłużone samochody inwestują w gaz. Także takie marki jak Porsche, Maserati czy Rolls-Royce można zobaczyć pod dystrybutorem LPG na stacji paliw. Jak wynika z danych około tysiąc samochodów Porsche jest w Polsce tankowanych LPG. Z kolei Maserati odnotowano w liczbie dwóch sztuk podobnie jak Rolls-Royce’y z lat 70. XX wieku.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News