Ponad pięćset nowych Audi zniszczonych. Wybuch nie oszczędził żadnego modelu

Ponad pięćset nowych Audi zniszczonych. Wybuch nie oszczędził żadnego modelu

audi zniszczone wybuch

Podaj dalej

Widok ten może doprowadzić wielu fanów Audi do łez, bo te aż same cisną się do oczu. Eksplozja do którego doszło kilka dni temu w porcie w Bejrucie odebrała życie wielu osobom, a także zniszczyła bardzo wiele rzeczy. W tym również ponad pół tysiąca nowych samochodów niemieckiego producenta słynącego z czterech kółek w logo.

Warto przypomnieć, że w magazynie portowym eksplodowała składowana saletra amonowa. Została ona skonfiskowana sześć lat temu z zatrzymanego w porcie statku.

Setki Audi na złom

W oddalonym o kilka kilometrów od miejsca wybuchu parkingu znajdowało się ponad pięćset nowych samochodów. Wszystkie to modele Audi, które czekały na swoich właścicieli. Wiadomo już, że nie znajdą one żadnych nabywców, a jedynie każdy z nich może przydać się na części zamienne.

W każdym samochodzie zostały powybijane szyby, porysowany lakier, a większość z nich ma wiele wgnieceń. Dlatego też żaden z pojazdów nie będzie już nawet nadawał się do renowacji. Ze względu na ten fakt producent stracił dobre kilkadziesiąt milionów euro.

widok na miejsce eksplozji
Widok na miejsce eksplozji

Kryzysu z tego powodu nie będzie

Audi mimo wszystko ma się bardzo dobrze, głównie za sprawą jednego modelu. E-tron cieszy się ogromną popularnością na Starym Kontynencie, gdzie jest najpopularniejszym elektrycznym SUV-em. Sprzedaż tego modelu wzrosła w pierwszym półroczu niema dwukrotnie, bo aż o 86 proc. Mówimy tu o prawie 18 tysiącach sprzedanych modelach.

Biorąc pod uwagę jak wyglądało pierwsze pół roku w Europie w związku z epidemią, jest to powód do domu. Ostatnie dwa kwartały zapowiadają się jeszcze lepiej.

.

.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News