Polska ma plan na tanie paliwo. Jedna decyzja i kierowcy rozpoczną nowy rozdział z tankowaniem

Polska ma plan na tanie paliwo. Jedna decyzja i kierowcy rozpoczną nowy rozdział z tankowaniem

diesel benzyna paliwo cena paliw paliwa

Podaj dalej

Jest doskonała wizja i jest bardzo dobry plan, jak sprawić, żeby paliwo w Polsce było zapewnione w odpowiedniej ilości i cenie. Co istotne, to bardzo kluczowa zmiana pod względem rezygnacji z rosyjskiej ropy. A jak wiadomo, ta stanowi wciąż bardzo istotną rolę pod względem źródła, z którego uzupełniamy baki naszych samochodów.

Paliwo z nowym otwarciem

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

Polski Minister Spraw Zagranicznych udał się do Iranu, aby poruszyć temat tamtejszej ropy. Oczywiście jak na razie są to tylko i wyłącznie rozmowy o przyszłości, bowiem na kraj ten wciąż nałożone są sankcje. Wiele jednak wskazuje na to, że już niebawem po kilku latach kraj ten będzie mógł dostarczać swój główny produkt na europejskie rynki.

Z ustaleń obu stron wynika, że gdy tylko dojdzie do szczęśliwej konkluzji negocjacji dotyczących porozumienia nuklearnego z Wiednia, obie strony rozpoczną szeroko zakrojoną współpracę gospodarczą. Już od kilku miesięcy prowadzone są negocjacje w sprawie nawiązania porozumienia. Jest ono bliższe niż kiedykolwiek, a co za tym idzie, szanse na zakończenie kryzysu coraz większe.

Embargo nałożone na Rosję sprawia, że Iran ma świadomość, jak ważną rolę lada moment może zacząć pełnić. Zwłaszcza, że możliwości ma ogromne i jego udział jest niezwykle istotny. To też sprawia, że w kwestii negocjacji jako kraj stoi po lepszej stroni. Władze mają świadomość, że świat ich potrzebuje, jeżeli chodzi o dostawy ropy.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Tańsza ropa

Jeżeli embargo na Iran zostanie zniesione ropa na świecie powinna szybko zacząć tanieć. Tym samym zacznie tanieć paliwo na stacjach, co dla uchronienia wielu krajów przed inflacją jest niezwykle istotne. OPEC+ w takiej sytuacji odczuje to dość mocno, bowiem nie będzie już mogło rozdawać w pełni kart po swojemu.

Rosja także na tym znacząco straci, bowiem nie będzie już tak kluczowa dla Europy jak obecnie. Jeżeli Unia Europejska to wszystko dobrze ułoży, wiele krajów może tylko na tym skorzystać. Także te, które dziś obawiają się tego, że bez paliwa z Rosji sobie nie poradzą gospodarczo. Kierowcy mają zatem na co czekać – zwłaszcza w Polsce. Jak widać Polska już teraz pracuje nad tym, że gdy rynek zostanie otwarty, to będziemy uwzględniani w pierwszej kolejności przed innymi.

diesel ceny paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News