Policja zapowiada wzmożone kontrole. Pomagać ma jej wojsko

Policja zapowiada wzmożone kontrole. Pomagać ma jej wojsko

Podaj dalej

Wicepremier zapowiedział, że niebawem Polaków czekają wzmożone kontrole patrolów policji. Wszystko po to, aby wyegzekwować obowiązujące przepisy i powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Pomóc ma w tym wojsko.

Wprowadzone przepisy mówią jasno, że społeczeństwo nie może gromadzić się w miejscach publicznych w większych grupach. Takie sytuacje mają wciąż jednak miejsce. Ministerstwo Zdrowia apeluje, aby wychodzić z domu tylko w niezbędnych sytuacjach jak np. zakupy, wyjście do pracy czy z psem.

– Będą wzmożone patrole i wzmożone kontrole służb publicznych, policji. Być może będziemy również chcieli do tych policyjnych zespołów dołączać żołnierzy, tak, żeby rzeczywiście wyegzekwować te przepisy, które są – powiedział Jacek Sasin. Wicepremier podkreślił także, że obecne przepisy są już na tyle restrykcyjne, że nie ma powodów ich zaostrzać. Trzeba je jedynie egzekwować.

Rozporządzenie ministra zdrowia z 24 marca mówi, że w okresie od 25 marca do 11 kwietnia zakazano przemieszczania się z wyjątkiem m.in. wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych i zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej oraz zakupu towarów i usług. Do pięciu ograniczono liczbę osób, które jednocześnie mogą uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym, wyłączając osoby sprawujące posługę.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News