Policja rusza ze zmasowaną akcją na kierowców. Chcą odbierać prawo jazdy

Policja rusza ze zmasowaną akcją na kierowców. Chcą odbierać prawo jazdy

Podaj dalej

Od dzisiaj do 22 września można łatwiej stracić prawo jazdy, niż przez cały rok. Od piątku do wtorku na polskich drogach powinniśmy zaobserwować wzmożone kontrole. Akcja ma związek z Europejskim Tygodniem Mobilności i odbywa się pod kryptonimem ROADPOL Safety Days.

policja kontrola
Kontrola policji

Nie strać prawo jazdy!

Akcja ma celu doprowadzenie do sytuacji, w której przez wspomniane kilka dni na drogach będzie znacznie bezpieczniej. Wszystko po to, aby chronić kierowców i pieszych przed zagrożeniem jakie cały czas czyha na każdej drodze. Kierowców nie ominie kaskadowy pomiar prędkości, a także rutynowe kontrole.

Prowadzenie pomiarów będzie odbywało się na dwa sposoby. Przez patrole ustawione przy drogach, a także przez radiowozy Grupy SPEED. Warto zatem patrzeć na znaki oraz pamiętać o przepisach ruchu drogowego.

Nie przekraczaj prędkości

Przekraczając prędkość o 50 km/h w mieście możemy stracić prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Zapewne bardzo duża grupa kierowców tego doświadczy. Jak niebezpieczna jest szybka jazda najlepiej świadczą liczby.

W ubiegłym roku każdego dnia w Polsce zginęła minimum jedna osoba na drodze. W tym roku tylko w dwóch dniach można było cieszyć się, że nikt nie poniósł śmierci. To pokazuje jaki każdego dnia rozgrywka się horror dla wielu osób i ich rodzin. A przecież każdy wyjeżdża z domy z myślą, że do niego wróci.

Badanie alkomatem
Badanie alkomatem

W tym roku Do tej pory Komenda Główna Policji zarejestrowała ponad 16,5 tys. wypadków,  w których zginęło 1639 ludzi, a obrażenia odniosło ponad 18,8 tys. osób.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News