Policja rozpoczyna akcję majówka. Będą sypać się mandaty

Policja rozpoczyna akcję majówka. Będą sypać się mandaty

Podaj dalej

Policja już od czwartku 30 kwietnia rozpoczyna akcję majówką 2020. Podróżujący muszą spodziewać się tego, że na drogach będzie większa ilość nieoznakowanych radiowozów, a także normalnych kontroli.

Policja mandat alkomat

Komenda Główna Policji informuje, że o bezpieczeństwo na drogach w tym okresie będzie dbało przeszło 4 tysiące funkcjonariuszy. Policja w dużej mierze będzie głównie nastawiona na osoby przekraczające prędkość. Ponieważ właśnie z tym w ostatnim tygodniach jest to największy problem w kraju.

Od początku roku do 28 kwietnia prawo jazdy za nadmierną prędkość straciło już 16 249 kierowców. To więcej aż o 11 procent patrząc na dane z ubiegłego roku. Przekłada się to również na liczbę śmiertelnych zdarzeń drogowych. Patrząc na kwiecień aż co ósmy wypadek jest śmiertelny!

Policja będzie dawać mandaty

W związku z panująca pandemią koronawirusa funkcjonariusze będą sprawdzali również osoby podróżujące w samochodzie. Jeżeli będzie nałożona na twarzy maseczka naszym obowiązkiem jest ją odsłonić. Jeżeli tego nie zrobimy, grozi nam mandat 500 zł. Podobnie w przypadku jeżeli podróżuje z nami osoba, która na co dzień z nami nie mieszka. Wówczas wszyscy muszą mieć założone maseczki.

Majówka to okres, w którym na pewno bardzo wiele osób zdecyduje się na jednodniowe wyjazdy w różne miejsca. Ruch na pewno będzie wzmożony, dlatego należy pamiętać o tym, aby skupiać się wyłącznie na jeździe. I co najważniejsze, należy stosować się do znaków drogowych. Wtedy możemy być spokojni, że podróż zakończy się bez mandatu.

Majówka 2020. Wyjechać, czy nie? Co mówią o tym przepisy i o czym musimy pamiętać?

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News