Policja podsumowała długi weekend na polskich drogach. Dane zaskakują

Policja podsumowała długi weekend na polskich drogach. Dane zaskakują

Podaj dalej

Za nami długi weekend, który dla wielu osób wiązał się z wyjazdami w celach wypoczynkowych. Policja w tym okresie czynnie pełniła służbę, aby wyłapywać tych kierowców, którzy nie stosując sie do prawa i przepisów ruchu drogowego.

O rezultatach tej pracy poinformowała Komenda Główna Policji. Wnioski płyną bardzo pozytywne, bowiem na drogach było znacznie bezpieczniej, niż to miało miejsce przy okazji innych długich weekendów. Około 4,5 tysiąca funkcjonariuszy mogło w dużym spokoju prowadzić swoje kontrole.

Policja podsumowała długi weekend

Przez pięć dni – od środy do niedzieli, na drogach doszło łącznie do 336 wypadków. Niestety okazały się one tragiczne w skutkach dla 24 osób. Rannych zostało z kolei 396 osób. Porównując ten długi weeekend z ubiegłym wypadków było mniej o blisko 50 proc. W 2019 roku śmierć na drogach poniosło 51 osób.

Prawo jazdy w aplikacji mObywatel! Szykujcie się na aktualizację

Za pozytywne należy uznać to, że zmniejszyła się liczba wypadków i osób poszkodowanych.

Alkohol wciąż wygrywa z kierowcami

Znacznie gorzej wyglądają statystyki jeżeli chodzi o inne dane. Kierowcy wciąż bardzo podróżują ”wczorajsi” bądź w ogóle znajdując się pod świadomym wpływem alkoholu. Policja zdołała zatrzymać 1 869 nietrzeźwych kierowców.

Policja przy okazji publikacji danych przypomina, że najczęstszą przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość. Warto pamiętać, że lepiej dojechać do celu kilka minut później, ale dojechać. Nie narażając przy tym zdrowia i życia swojego i innych osób.

 

.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News