Polerowanie samochodu wcale nie jest takie proste. Zobacz jakich błędów nie popełniać

Polerowanie samochodu wcale nie jest takie proste. Zobacz jakich błędów nie popełniać

polerowanie samochodu

Podaj dalej

Większość osób polerowanie samochodu rozumie jako bardzo prostą czynność. Tak naprawdę nie jest ona tak łatwa, jak nam się wydaje, bowiem łatwo o popełnienie prostych błędów. A te mogą nie tylko wprowadzić nas w duże kłopoty, ale również uszkodzić samochód. Tego raczej by nikt nie chciał.

Błędy, gdy wykonujemy polerowanie samochodu

Jeżeli za poprawę wizualną stanu zewnętrznego samochodu zabieramy się pierwszy raz, to przed trzeba się odpowiednio przygotować. Chodzi o sięgnięcie po wiedze, jak to dokładnie robić, bowiem bez tego tak naprawdę ani rusz.

Do tego trzeba pamiętać o tym, jakich błędów nie należy popełniać. A jeden z podstawowych jest taki, że nie zabieramy się za to, gdy jest bardzo ciepło i świeci słońce na auto. Wówczas pasta polerska będzie płatała nam takiego figla z szybkim zasychaniem, że profesjonaliści mieliby ciężko sobie poradzić.

Do tego dochodzą obroty polerki. Tutaj również trzeba robić to umiejętnie i odpowiednio regulować prędkość – zbyt duże mogą doprowadzić do przegrzania danego miejsca i zniszczenia lakieru. Te dwa błędy najczęściej pojawiają się wśród początkujących.

Oddaj samochód w fachowe ręce

Jeżeli czujemy się na siłach, warto próbować i się uczyć, ale z dużą ostrożnością. Jeżeli mamy obawy, że polerowanie samochodu może doprowadzić do uszkodzenia lakieru, lepiej oddać to w fachowe ręce. Zwłaszcza, że trzymanie tak długo polerki, może nie jednego zmęczyć. A to może okazać się tylko woda na młyn w drodze do problemów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News