Polacy też otrzymają specjalny dodatek! Podwyżka osiągnie minimum 1500 złotych do większego wynagrodzenia

Polacy też otrzymają specjalny dodatek! Podwyżka osiągnie minimum 1500 złotych do większego wynagrodzenia

dodatek praca wynagrodzenie

Podaj dalej

Bardzo duży dodatek i podwyżki czekają na Polaków! Zostało to już oficjalne potwierdzone i nadchodzi już tylko i wyłącznie czas wypłat. A kwoty nie są małe i robią naprawdę ogromne wrażenie. Blisko 2,5 miliona osób pracujących z ramienia państwa wzbogaci się o sporą kwotę, która ma wyrównać straty poniesione przez inflację. Niektóre branże naprawdę na tym sporo zyskają.

Jaki dodatek i dla kogo?

dodatek praca pieniadze
fot. freepik

”Bild” donosi, że niemieccy pracownicy sektora publicznego otrzymają bardzo duże dodatki do swoich pensji. Jak donosi gazeta – od 1 marca 2024 roku wynagrodzenia zostaną podniesione w drugim kroku o kwotę bazową 200 euro. Kolejno wypłata zostanie zwiększona o 5,5 procent, przy czym kwota podwyżki ma wynieść co najmniej 340 euro.

Jak wiadomo w Niemczech pracuje bardzo dużo Polaków, a więc i oni na tym znacząco skorzystają. Sytuacja u naszych sąsiadów pod tym względem znacząco się poprawia. Tak duże wyrównania są czymś niespotykanym i w Polsce można tylko o nich pomarzyć. Tutaj wciąż bardziej jest nam wszystko zabierane, niż dawane.

Jak będą wyglądać podwyżki?

  • Pracownik biurowy 3145,99 euro = 373 euro podwyżki
  • Komisarz policji: 3393,94 euro = 387 euro podwyżki
  • Nauczyciel: 5276,57 euro = 490 euro podwyżki
  • Ministerialrat: 7145,22 euro = 593 euro podwyżki
  • Dyrektor departamentu: 8919,75 euro = 691 euro podwyżki
  • Administrator okręgowy: 10 034,23 euro = 751 euro podwyżki
  • Dyrektor ministerialny: 12 425,82 euro = 883 euro podwyżki
  • Sekretarz stanu: 15 074,80 euro = 1029 euro podwyżki
praca dom laptop
fot. freepik

W Polsce wciąż ciężko o podwyżkę

Mało który pracownik może liczyć na to, że jego pracodawca pokryje mu straty inflacyjne w wypłacie. Nawet otrzymanie samej podwyżki jest rzeczą dość rzadką i niespotykaną. A same podwyżki daleko odbiegają od oczekiwań. Dla wielu osób ratunkiem jest podnoszona minimalna krajowa, ale i to nie gwarantuje tak naprawdę wiele.

Przy obecnych cenach trudno wielu osobom wiązać koniec z końcem. Do momentu aż wynagrodzenia nie zrównają się z cenami na sklepowych półkach, ciężko będzie o stabilność. Jeden ekonomista dość trafnie to ujął, że obecnie złotówka to pieniądz bez większej wartości.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News