Polacy, tankujcie paliwo czym prędzej w weekend. Nowy tydzień zacznie się od dużych podwyżek na stacjach

Polacy, tankujcie paliwo czym prędzej w weekend. Nowy tydzień zacznie się od dużych podwyżek na stacjach

ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Coraz większy ruch obserwowany jest na stacjach, jeżeli chodzi o tankujących paliwo. To wynik dynamicznie rosnących cen hurtowych w ostatnich godzinach. Kierowcy wiedza, że wiąże się to tylko i wyłącznie z jendym – diesel, benzyna oraz LPG od poniedziałku będą kosztować znacznie więcej niż obecnie. Wiele stacji już zaczyna reagować na to co się dzieje, a więc czas nagli.

Paliwo mocno w górę od poniedziałku

diesel paliwo tankowanie
fot. freepik

W ostatnich godzinach paliwo nieustannie drożeje, a wykresy pokazują mocne skoki ceny. Dla przykładu benzyna tylko w ostatnie 48 godzin zdrożała aż o 36 groszy! Diesel drożeje, ale nieco łagodniej w porównaniu z 95-tką, bowiem jak na razie jest to ”tylko” 12 groszy. A przecież to dopiero zestawienie na kończący tydzień.

Poniedziałkowe otwarcie może być jeszcze dotkliwsze, po aktualizacji cen w zestawieniu do wszystkich czynników. I tym samym od nowego tygodnia ceny za paliwo będą nie tylko znacznie wyższe, ale mogą dalej iść w górę. Tym samym lepiej nie zwlekać z tankowaniem i udać się na stację po prostu najwcześniej jak to możliwe. Nawet jeżeli nie świeci nam się rezerwa, a w baku jest zapełniony w połowie.

Kolejny tydzień przywita nas cenami za diesel i benzynę kwotach ponad 7 złotych. Ba! Najgorzej mają ci, którzy właśnie tankują 95-tkę, bowiem to właśnie w połowie maja stanie się ona droższa od oleju napędowego. To niewątpliwie przełomowy moment, jeżeli chodzi o ceny paliw. To rekordowy okres, w którym właśnie funkcjonujemy.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Obniżek nie widać na horyzoncie

Ciężko dziś znaleźć jakikolwiek punkt zaczepienia, jeżeli chodzi o potencjalnie obniżki. Zwłaszcza widząc, że benzyna w miesiąc zdrożała o złotówkę! Bardziej zbliżamy się do momentu, w którym to ceny za paliwo będą kroczyć do 8 złotych za litr. Sytuacja zatem robi się naprawdę nieciekawie dla wszystkich kierowców w Polsce.

Warto uwzględnić sobie w budżecie nadchodzące podwyżki i kalkulować je względem wydatków. Szukanie oszczędności pod tym względem znów staje się topowym obowiązkiem. W innym przypadku wszyscy odczują, jak bardzo dużo pieniędzy będzie można zostawić na stacjach paliw.

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News