Polacy porzucą diesel na rzecz samochodów elektrycznych. Oni naprawdę już nam to wmówili!

Polacy porzucą diesel na rzecz samochodów elektrycznych. Oni naprawdę już nam to wmówili!

Podaj dalej

Już co trzeci Polak który w najbliższym czasie planuje zakup nowego samochodu planuje zakup auta elektrycznego. Nasze społeczeństwo coraz bardziej interesuje się tego typu pojazdami, a wpływ na to mają niewątpliwie reklamy. Zarówno te promujące ekologiczną jazdę, jak i te mówiące o tym jak np. diesel niszczy środowisko.

Diesel coraz bardziej w odwrocie

Stop Diesel

Dane przedstawiono na potrzeby „Barometru Nowej Mobilności” Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. Wynika z nich, że coraz bardziej interesujemy się autami nowej generacji i chcemy je posiadać. Chodzi o samochody w pełni elektryczne bądź PHEV – hybrydy plug-in. W najbliższych trzech latach co trzeci respondent stwierdził, że wymieni swoje obecne auto na właśnie takie.

Z roku na rok zainteresowanie wzrasta i taki trend niewątpliwie pozostanie. Głównie za sprawą producentów, którzy niemal wręcz ”narzucają” nam takie samochody. I to zarówno od reklam, aż po wizytę w salonie. Nagonka na diesel i normy emisji spalin, robią tutaj swoje.

Z danych PSPA wynika, że zainteresowanie silnikiem diesla spada z roku na rok. W Polsce chciało go posiadać w 2017 roku 38 proc. osób, dzisiaj jest to już 17 proc. Tutaj warto przytoczyć również inną statystykę – coraz więcej osób wierzy w to, że samochody elektryczne są naprawdę EKO.

diesel silnik diesla

Tylko te ładowarki…

Większość osób wciąż zauważa w samochodach elektrycznych jeden problem – dostępność do ładowarek. Praktycznie każdy chciałby ją mieć blisko swojego miejsca zamieszkania, a najlepiej w domu bądź na osiedlu. Ta rzecz wciąż sprawia, że w trakcie podejmowania decyzji wiele osób decyduje się jednak na diesel bądź benzyniaka.

Za kilkanaście lat niewątpliwie dostępność nie będzie już problemem. Wówczas możemy spodziewać się z roku na rok gwałtownego skoku z roku na rok, jeżeli chodzi o sprzedaż samochodów elektrycznych.

Diesel

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News