Polacy coraz mniej kupują samochodów z tym silnikiem. To się już dzieje, liczby nie kłamią, diesel idzie w odstawkę!

Polacy coraz mniej kupują samochodów z tym silnikiem. To się już dzieje, liczby nie kłamią, diesel idzie w odstawkę!

diesel silnik zakup

Podaj dalej

Każdego miesiąca dziesiątki tysięcy samochodów sprowadzanych jest do Polski, aby te trafiły w ręce nowych właścicieli. Nieustannie zauważany jest jednak pewien trend, który należy uznać za dość pozytywny. Coraz mniej pojazdów z silnikiem typu diesel przekracza granice, co należy uznać za bardzo pozytywny sygnał.

Diesel idzie w odstawkę także w Polsce

SAMAR podał pełne informacje jeżeli chodzi o maj, w którym to do Polski sprowadzono 82, 5 tys. używanych samochodów osobowych i dostawczych DCM do 3,5 tony. Biorąc pod uwagę ubiegłu rok i ten sam miesiąc, to blisko o połowę więcej pojazdów niż wówczas.

Biorąc pod uwagę cały ten rok w Polsce zarejestrowano już 391 380 importowanych samochodów. I w tej liczbie miesiąc do miesiąca rzuca się jedna rzecz – zdecydowanie słabnie nasze zainteresowanie silnikami typu diesel. Jednostki wysokoprężne nieustannie są coraz bardziej omijane. A warto dodać, że średni wiek sprowadzanych samochodów to blisko 12 lat. Co za tym idzie taki trend tym bardziej jest pozytywny, gdyż świadczy o rosnącej świadomości klientów.

Samochody z napędem Diesla w ubiegłym miesięcy stanowiły ”tylko” 41,7 proc. Patrząc na ostatni rok zainteresowanie zmalało do poziomu 42,3 proc., a więc najniższego od 3 lat. Rośnie zainteresowanie autami napędzanych przez benzynę, choć przeraża ich średni wiek, który wynosi przeszło 13 lat.

Jakie samochody i z jakich krajów?

Wciąż najchętniej kupujemy używane samochody od Niemców, Belgów i Francuzów. Jeżeli chodzi o marki są to wciąż te same, które cieszą się popularnością od lat, a więc: Volkswagen, Opel i Ford. Dalej za podium jest Audi oraz… Renault, po wyprzedzeniu BMW.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News